Jak se slaví velikonoční svátky jinde na světě?

S jarem přichází také velikonoční svátky, které má někdo v lásce a které někdo naopak z celého srdce nesnáší. V případě, že patříte k lidem, kteří velikonoční svátky nemají v oblibě, co třeba letos zavítat do země, kde se tyto svátky slaví zase trochu jinak? Určitě by se vám najednou začaly líbit. Ne všude je to o mrskání děvčat, ne všude je to o pomlázkách a nestárnoucích básničkách, které zná nazpaměť každý od svého raného dětství. Prozraďme si, jak se slaví Velikonoce v jiných krajích a zemích. 

Ne nadarmo se říká, jiné kraje, jiné mravy. Pokud se na Velikonoce chystáte do zahraničí, možná se těmto svátkům nevyhnete. I v mnoha jiných zemích se velikonoční svátky slaví, jen trochu jinak než u nás. 

Jak se slaví Velikonoce v Chorvatsku 

Chorvatské Velikonoce jsou skoro stejné jako české Velikonoce. Tedy kraslicemi si zde spíše přiťukávají, než je darují jiným. Při přiťukávání je důležité to, komu zůstane skořápka celá. Ten totiž vyhrává. Taky se zde mimo jiné pletou pomlázky, ale ne z vrbového proutí, ale z větví olivovníku. Na velikonoční sobotu se nosí jídlo do kostela, protože jen zde může být požehnáno. 

Jak se slaví Velikonoce v Rakousku 

Krapet odlišné jsou také Velikonoce v nedalekém Rakousku, kde se vyplatí sníst vejce na Zelený čtvrtek, jelikož to přináší štěstí a také zdraví. Vejce však musí slepice snést právě v tento den. Stejně tak je třeba sníst během dne něco zeleného. V oblasti rakouských Alp vypukávají ohně, které mají spálit zimu. 

Jak se slaví Velikonoce v Británii 

I v Británii se slaví velikonoční svátky, ale opět trochu jinak. Zde například královna na Zelený čtvrtek rozdá speciální ražené mince seniorům, kteří se nějakým způsobem podíleli na pracích pro společnost. Počet odměněných lidí se každým rokem liší, odvíjí se to od věku panovníka.