Krmit či nekrmit masožravé rostliny hmyzem?

Chcete ve své domácnosti pěstovat nějakou zajímavou rostlinu? Upusťte od klasických stálezelených rostlin, jako jsou dracény nebo monstery. V současné době je možné pěstovat daleko jiné a zajímavější pokojové rostliny, jako například masožravky. Ty má většina lidí zafixované v paměti jako rostliny, které koušou. Za tuto domněnku může stará česká filmová klasika nazvaná Adéla ještě nevečeřela. Masožravé rostliny však opravdu nekoušou, naopak vás mohou zbavit otravného hmyzu, jako jsou mouchy nebo komáři, jelikož ho pojídají. 

A s tím se ostatně pojí ta hlavní pokládaná otázka. Krmit nebo nekrmit masožravé rostliny hmyzem? Většina lidí si masožravé rostliny koupí a ihned jim chytá hromadu hmyzu. Jenže je to pro masožravé rostliny dobré? Přece jenom i ony samy si umí nějaký hmyz chytit, potřebují toho hmyzu tolik?  

Hmyz jako doplněk stravy pro každou masožravku 

Pravdou je, že hmyz je pro masožravou rostlinu něco jako hnojivo či doplněk stravy. Hmyz dokáže podpořit jejich vitalitu, také krásu a obecně kvetení. Je však velice důležité, aby masožravá rostlina neměla zakryté všechny její pasti hmyzem, protože to ji zabíjí. Proto než jí ulovenou mouchu předáte, zkontrolujte, zdali si ona sama nějaký hmyz nechytila.  

Obecně platí, že je vhodné jí hmyz dávat jednou za týden nebo i jednou za delší dobu. Nepotřebuje to rozhodně denně, naopak hravě vydrží i bez ní. Jak jsme zmínili, jedná se o takový doplněk stravy pro každou masožravou rostlinu.  

Co masožravá rostlina potřebuje ke svému spokojenému životu? 

Jelikož byste masožravé rostliny našli ve vlhkém a také slunném prostředí, dopřejte tyto podmínky i té, co máte doma. Ke svému spokojenému životu čili potřebuje především sluníčko a hojnost vody. Hojná zálivka je velice výjimečná u pokojových rostlin. Většina pokojovek si vystačí s málem, ale masožravka vlhko a dostatečnou zálivku vyžaduje stejně jako například kapradí.