Americké banky zvyšují zisky. Jaká se pyšní skvělým ziskem?

Ekonomika roste napříč všemi zeměmi a kontinenty. To potvrzuje ostatně i fakt, že se daří jednotlivým podnikům i přesto, že se postrádají zaměstnanci, a to ve velkém množství. Například v České republice bojujeme s tou nejnižší nezaměstnaností za posledních dvacet let. Ve Spojených státech amerických je to však mnohem horší. Tam se bojuje s nezaměstnaností, která j nejnižší za posledních čtyřicet let. I přesto však mnohé podniky prosperují, a to natolik, že se jejich zisky zvyšují do obřích podob. Například se daří zejména americkým bankám. Konkrétně americká banka Goldman Sachs se těší fantastickému navýšení svého zisku.

Americká banka Goldman Sachs je investiční bankou, která navýšila své zisky o obrovská procenta. Podle aktuálních údajů se jedná o navýšení čistého zisku o neuvěřitelných 44 procent, kdy se díky těmto procentům dostal zisk na 2,35 miliardy amerických dolarů, což je v přepočtu více jak padesát miliard korun.

Banka změní svého ředitele

I když se letošní výsledek řadí mezi nejlepší za posledních devět let a i když došlo k tak obrovskému navýšení, stejně dojde ke změně ředitele banky. Podle všeho by odstoupení dosavadního ředitele Lloyda Blankfeina mělo proběhnout v říjnu letošního roku a nahradit by ho měl podle plánů prezident banky, kterým je David Salomon.

Davida Salomona můžete znát také pod jeho DJ-jménem, které je D-Sol.

O Goldman Sachs

Americká investiční banka Goldman Sochs je v současné době pátou největší americkou bankou. Jejími konkurenty jsou například banky, jako je JPMorgan Chase nebo Bank of America. I zisky těchto konkurenčních bank se za poslední čtvrtletí rapidně zvýšily. Například bance Bank of America se zisky za druhé čtvrtletí zvýšily o více jak třicet procent, a to na sto padesát miliard korun (v amerických dolarech se jedná o částku skoro sedm miliard).