Češi začínají být v investování zběhlí. Do čeho investujeme nejčastěji?

Svět investování je otevřen doslova každému člověku. Dokonce už i Češi přišli na to, že díky investování mohou velice zvýhodnit své úspory, které si dlouhá léta schovávají pod polštářem. Pokud patříte k lidem, kteří plánují, že budou investovat, možná oceníte vědět, do čeho investují ostatní občané. Přece jen svět investování je poměrně široký a rozmanitý, ne každý ví hned ze začátku, do čeho se investovat vyplatí.

Pokud bychom tedy měli mluvit o Češích, nás motivuje především to, že úrokové sazby jsou u mnohých investic nulové, navíc roste inflace a mzdy se také neustále zvedají, proto není důvod, proč neinvestovat.

Samozřejmě stále nepatříme k těm nejlepším investorům na světě, jsme spíše v investičním světě nováčky, ovšem postupně se zlepšujeme. Lidé si totiž začínají uvědomovat, že investovat se dá i s malou sumou peněz, že nejsou třeba miliony a že právě tímto způsobem můžeme zajistit svou budoucnost.

Nejvíce investuje mladá generace

Zatímco starší generace stále věří v to, že investování je velmi nebezpečné, mladí lidé se rizika nebojí, protože si moc dobře uvědomují, že právě risk je zisk. Navíc lidé do pětatřiceti let mnohdy nemají vlastní rodinu, potřebují platit jen nájemné, proto se investovat nebojí. Podle aktuálních průzkumů lze říct, že nejvíce investují mladí Češi, a to konkrétně do pětatřiceti let. Ti za nejvýnosnější investici považují koupi nemovitosti, ovšem investují také do nebytových prostor, které následně pronajímají jako kanceláře nebo sídlům firem, či investují do garáží.

Starší generace je opatrná

Z průzkumů také vyplývá, že starší generace je velmi, velmi opatrná. Ta raději investuje do méně riskantních investic, jako je zlato nebo případně dluhopisy. Ani podílové fondy nejsou starší generaci cizí, ovšem nejatraktivnější je pro ně zlato.