Chraňte se před Sluncem za pomoci elegantních řešení pro vaše okna

Nic ráno nedokáže tak skvěle nakopnout vstříc novému dni, než svit slunečních paprsků do ložnice. Za tmy se přece nikomu dobře nevstává. Ovšem sluneční záře během letních dnů se může ve všech místnostech stát opravdu nesnesitelnou a navíc se přemíra tepla a světla může nepříjemným způsobem podepsat i na vašem zdraví. Každý z nás se proto během dne chodí do domácnosti těmto nepříjemnostem vyhnout, což ovšem nejde, pokud nemáte dostatečně chráněná okna.

Jak se tedy okna adekvátně zabezpečit a přitom mít jistotu, že řešení bude vypadat elegantně a vkusně? V následujících řádcích jsme se pro vás připravili několik skvělých typů, jak k výbavě oken přistupovat.

Jaké možnosti máte při „zatmívání“ vaší domácnosti?

  • záclony
  • závěsy
  • rolety
  • žaluzie

Záclony

Záclony s vhodně zvolenou délkou a střihem působí opravdu krásně a vašim místnostem dodají zcela jiný rozměr. Ovšem jejich funkce se pojí zejména s designovou stránkou, prakticky k ničemu jinému neslouží. Sluneční záře se s nimi rozhodně nezbavíte.

Závěsy

Závěsy už v tomto ohledu pracují podstatně lépe a s jejich zatažením získáte v místnosti kýžené přítmí. Ne do každé domácnosti se ale závěsy hodí. Navíc je potřeba další garnýže (protože bez přítomnosti záclon nepůsobí vůbec hezky), kterou mnoho z vás určitě neoplývá.

Rolety

Roletami se dá předejít úmornému pražení slunce daleko efektivněji než v předešlých případech. Navíc vám v případě, že zvolíte venkovní rolety, nebude nic dalšího zasahovat do celkové vizuální stránky vašeho interiéru, což je také velikým pozitivem. Ovšem i tak je třeba důkladně vybrat barvu rolet, aby příjemně doplnily fasádu a nepůsobily na kolemjdoucí dojmem, že tam vlastně nepatří.

Žaluzie

Žaluzie jsou dalším perfektním nástrojem, který poslouží vašim účelům na výbornou. Navíc může zákazník počítat s širokou paletou palet, druhů a typů. V poslední době se čím dál tím více lidí začíná zajímat o takzvané vertikální žaluzie, které nad ostatními vynikají zejména neotřelým designem. Věřte, že jejich přítomnost vám budou všechny návštěvy jen tiše závidět.

Slova na závěr

Při zařizování kterékoli části vašeho bydlení je ideální volit řešení, které je praktické a zároveň elegantní. To každopádně splňují jak rolety, tak žaluzie a je jen na vás, k čemu se nakonec přikloníte. Ani v jednom v případě rozhodně neprohloupíte.