Čím vybavit sklad podniku

Každý podnik má místnost, která slouží k odložení věcí, které zatím nejsou potřeba, mohly by se ale začít hodit. Může jít o zásoby papírenského zboží nebo úklidových prostředků, pracovních pomůcek (jako jsou rukavice, nůžky, sáčky, gumičky) nebo prostě jen věcí, které se vytahují sezónně (vánoční ozdoby). Tyto místnosti nazýváme skladem. Protože v nich většinou operuje více než jedna osoba, je zapotřebí, aby byly přehledné a bylo snadné v nich najít všechno, co potřebujete.

Regály

Základním vybavením skladů jsou samozřejmě regály. Nejenže šetří prostor, ale také zlepšují uspořádanost jednotlivých uskladněných potřeb. Vybírat si můžete z několika různých materiálů: dřevěné, plastové nebo kovové regály. Ty kovové obvykle považujeme za ty nejstabilnější, s nejvyšší nosností a životností. Rozhodovat se můžete hlavně na základě jejich nosnosti a poté také na základě rozměrů, které potřebujete.

Boxy a krabice

Důležitou součástí skladů jsou také různé boxy a krabice, ve kterých jsou uspořádány jednotlivé věci. Tak například různé drobnosti, které k sobě náleží – jako jsou například tužky a gumy. Boxy můžete mít uzavíratelné nebo jen otevřené pro usnadnění přístupu do nich. Můžete volit z několika různých velikostí i materiálů. Boxy mohou být také průhledné – ty se vyplatí do horních částí regálů, kde jednoduše pohledem můžete zkontrolovat, co a kolik v nich je.

Schůdky

Vzhledem k tomu, že se v každé společnosti snaží šetřit místem, regály jsou obvykle vysoké od podlahy až ke stropu. To je sice praktické z hlediska množství uskladnění věcí, ne však z hlediska jejich dostupnosti. V takovém případě je třeba doplnit sklad o schůdky nebo žebřík, díky kterému bude možné dosáhnout i do těch nejvyšších polic. Je důležité v horních policích skladovat věci, které nepotřebujete tak často a současně by neměli vážit příliš mnoho.