Co dělat, aby byl v domě čistší vzduch

Pokud žijete v bytě, můžete mít problém se suchým vzduchem. To je problém mnoha bytů, proto si obyvatelé velice často kupují takzvané zvlhčovače vzduchu, kteří dokáží vzduch krásně pročistit a zvlhčit. To je pro bydlení skutečně důležité, znečištěný vzduch totiž může způsobovat mnohé nepříjemnosti. V takových domech či bytech se mohou držet alergie nebo bakterie, proto raději pravidelně vzduch čistěte, ať se zdravotním potížím vyhnete. A my vám poradíme, jak na to.

Existuje mnoho způsobů, jak vzduch v bytě pročistit. Mnohé metody jsou naprosto jednoduché, jiné vyžadují trochu času. Pojďme si říct, jak snadno můžete svůj vzduch pročistit.

Utírejte pravidelně prach

Prach utíráme s velkým odporem, a to většinou jenom jednou za týden. Jenže to bohužel nestačí. Abyste docílili čistého vzduchu, musíte prach utírat minimálně dvakrát do týdne. Je všeobecně známo, že až šedesát procent prachu prolétá vzduchem a vám se tak může špatně dýchat či v sobě můžete vyvolat alergie. Zbylých čtyřicet procent toho, co létá vzduchem, jsou zbytky koberců, chlupy domácích mazlíčků nebo malá vlákna.

Na prach používejte vlhkou utěrku.

Perte ručníky

Mnoho prachu se taky nachází v ručnících. Doporučujeme prát ručníky minimálně dvakrát do týdne, tak předejdete zbytečnému prachu ve vzduchu. Kromě toho předejdete plísním, které taky znečišťují ovzduší a které se nejčastěji množí právě ve vlhkých ručnících. Samozřejmě s ručníky se pojí i koupelnová předložka.

Vytírejte

Stejně tak minimálně dvakrát do týdne vytírejte, i tak očistíte svůj vzduch v domácnosti. Zatímco zametání prach jenom rozviřuje, vytírání prach pohlcuje a následně eliminuje. Pokud je zametání nutné, raději uchopte vysavač, který vám prach tak nerozvíří.

Pro vytírání volte mopy s různými nástavci, díky kterým je vytírání nejen rychlé, ale i zábavné.