Co hraje roli při výběru zaměstnání?

Změna zaměstnání je něco, co v poslední době potkává nejednoho z nás. Nabídka pracovních pozic je totiž opravdu obrovská, a tak mnozí neváhají a vrhají se přímo po hlavě do nového zaměstnání, které jim nabízí celou řadu výhod a benefitů. Samozřejmě jenom za benefity se lidé neženou. Podle posledních průzkumů hraje roli při výběru zaměstnání několik věcí. Víte, jakých?

Hodnocení firem je důležité

První věc, na kterou se uchazeči o práci dívají, je hodnocení firem, respektive firemní zkušenosti. Lidi zajímá to, jak jsou firmy hodnocené, co si o nich myslí jejich zaměstnanci nebo klienti. Člověku to dá jistý obrázek o firmě, ve které se chce ucházet o pracovní pozici. A samozřejmě je to podobné, jako když se zaměstnavatelé dívají na potencionální zaměstnance, kteří poslali do firmy životopis. Zatímco oni sjíždí sociální sítě, možní budoucí zaměstnanci zase pročítají hodnocení firem a firemní zkušenosti, které často mluví za vše. 

Benefity

Jak již bylo výše nastíněno, lidé se v poslední době zajímají i o nabízené benefity. Mnohé průzkumy dokonce ukazují, že benefity jsou pro některé daleko důležitější než platové ohodnocení. Jelikož si v dnešní době zaměstnanecké krize chtějí firmy udržet své zaměstnance, jsou nabízeny takové benefity, o jakých se dříve ani nesnilo. K nejoblíbenějším benefitům samozřejmě stále patří třináctý a čtrnáctý plat, kromě jiného jsou však atraktivními benefity také příspěvky na dovolenou, na dopravu, také příspěvky na knihy či sport. 

Plat samozřejmě hraje taky svou roli

Abyste si však nemysleli, že na plat se dnes už zapomíná, není to samozřejmě tak. I platové ohodnocení je pro uchazeče o zaměstnání stále důležité, lidé zkrátka z něčeho žít musí. Navíc stále se zdražují nájmy a samozřejmě i potraviny, a tak jen málokdo chce pracovat za minimální mzdu.