Co musíte vidět nebo ochutnat na Maledivách?

Maledivy patří bezesporu k nejkrásnějším zemím světa. Zároveň se jedná o zemi, která patří k nejvíce rozptýleným. Zhruba jedno procento celé země je obyvatelné, přesto je rozptýlené na obrovské ploše. Zbytek území je pod mořem. Bohužel vlivem globálního oteplování se mají v nejbližších letech dostat Maledivy pod vodu celé, a tak byste sem měli zajet co nejdříve. Abyste však viděli to, co se má vidět, nebo abyste ochutnali to, co se sluší a patří, máme pro vás několik tipů.  

Co ochutnat? 

Maledivy jsou typické svou kuchyní. Ostatně o všech zemích světa se říká, že je třeba je ochutnat. Pro Maledivy jsou typické hlavně čerstvé ryby, které jsou součástí prakticky všech pokrmů během dne. Ryby jsou součástí jak snídaní, tak svačin, tak i obědů a večeří. Připravují se na sto různých způsobů.  

K typickým jídlům však patří ryba s rýží nebo rybí polévka, kterou byste zde měli rozhodně ochutnat. Vyplatí se také v souvislosti s gastronomií navštívit i zdejší podmořskou restauraci, která ve vás zanechá nepopsatelný zážitek.  

Co navštívit? 

Maledivy jsou krásné a je dobré je poznat z mnoha úhlů pohledu. Například se vyplatí vyjet si do hlavního města. Víte, co je zajímavé? Že okolní ostrovy hlavního města slouží jako věznice nebo třeba jako skládka.  

Maledivy se vyplatí navštívit zejména ve chvíli, kdy probíhá na území Malediv Ramadán, což je jeden z nejdůležitějších svátků v zemi. Trvá osmadvacet dnů. Dalším svátkem je poté Den nezávislosti, který spadá na konec července. Vyplatí se sem zajet i v listopadu, kdy se slaví Den republiky.  

Co si přivézt? 

Z každé země se vyplatí přivézt nějaký suvenýr. Jenže jaký si přivézt z Malediv? Z dovolené na Maledivách byste si měli jednoznačně přivézt třeba rukou dělané předměty, které jsou ze skořápek kokosových ořechů. Nebo si můžete odvézt zdejší čaje, které jsou taktéž pro Maledivy typické.