Co navštívit v Chorvatsku?

Doba letních dovolených je opět tady, proto je dobré se na ni připravit. Mnozí z nás cestují do zahraničí už během května, jiní si nechávají své radovánky až na letní měsíce, kdy je teplo a příjemně zejména v Chorvatsku. Pokud je Chorvatsko vaše oblíbený destinace, moc dobře víte, co zde navštívit. Jestli však není, možná by vás zajímalo, co zde stojí za navštívení. Přece jenom je to krásná země s mořem, ale nikdo nechce celých deset či čtrnáct dní ležet u moře. Určitě chcete i něco zažít, proto se nechte inspirovat a vyrazte na vytipovaná místa, kde je skutečně krásně.

Pohoří Biokovo

Mezi krásná pohoří Chorvatska patří i pohoří Biokovo, které je plné nádherných vrcholků a přírody. Toto pohoří by měl prozkoumat každý turista, protože je plné překvapení. Nikdy nevíte, na co během cesty narazíte. Zdejší trasy jsou dobře značené, tudíž se nemůžete ztratit. Vyplatí se však přivstat si, protože později během dopoledne se místa začnou plnit turisty, kteří míří z hotelových komplexů. Raději si tedy přivstaňte a jako první zdolejte krásné vrcholy tohoto pohoří.

Velebit

Jestli chcete navštívit chorvatský kleno, pak je třeba navštívit Velebit, což je krasové pohoří nacházející se v severním Chorvatsku. Nejlépe uděláte, když si kousek k pohoří přijedete autem, samozřejmě na tu nejatraktivnější část už musíte přijít pěšky. I když je toto krasové pohoří poměrně velké, nejatraktivnější místa projdete za jeden jediný den. Pokud máte dostatek času, doporučujeme si zkoumání pohoří rozplánovat do dvou dnů, kdy toho uvidíte mnohem více. Naším tipem je jednoznačně Pasaričev kuk, což je betonová jímka na dešťovou vodu a několik paland. Můžete se tak na malou chvilku stát obyvateli skal.

Ať už se nakonec vydáte kamkoliv, na konci vaší cesty vás bude čekat moře, které bude tou nejlepší odměnou po náročném prošlapaném dni.