Díky kouzlům sublimačního tisku zvládnete nevídané. Jak jej využít?

Dříve bychom to označili za kouzla a čáry, ale dnes je to pouze otázka technologie. A je to technologie dostupná všem. Se sublimačním tiskem si tak můžete vyhrát klidně i doma, ale o to více jej oceníte ve vaší firmě. Třeba na výrobu firemních propagačních předmětů. A jak tedy na to?

Tajemství sublimačního tisku

Může to znít skutečně tajemně, ale princip je vcelku prostý. Především budete potřebovat vlastní přístroj, který je k sublimačnímu tisku určen. Tím je moderní termotransferový lis, který zvládne celý technologický proces. Při teplotách okolo 190 stupňů celsia přenesete požadovaný motiv na vložený předmět. Tím může být třeba hrnek, klíčenka, kryt na mobil nebo cokoliv jiného, co se hodí jako reklamní předmět. Aby k potištění předmětu ale mohlo dojít, je potřeba vytvořit předlohu motivu na speciální tiskárně, která využívá:

  • Sublimační inkoust
  • Dvouvrstvý sublimační papír

Tato předloha se potom přiloží na požadovaný předmět a je možné ji nakonec díky termolisu přenést. Technologie se vyznačuje stálostí barev, které tak zůstanou stále zářivé. Nemusíte se tak obávat rychlého blednutí potisku, které by nebylo pěkné. Přístroje tohoto typu se hodí tam, kde je skutečně využijete, protože jejich cena sice není závratná, proto si jej mohou dovolit i jednotlivci, ale také není zcela nezanedbatelná.

Tisk na reklamní předměty vám nestačí?

Termolis, o kterém jsme psali výše, je vlastně takovým druhem speciální tiskárny. Takových přístrojů pro kreativní práci je ale celá řada. Jedním z nich je třeba nový řezací plotr, který má své využití zejména v polygrafickém průmyslu. Uplatnění ale může najít kdekoliv, kde je potřeba pracovat s rozličnými povrchy a je potřeba mít možnost přesně vyřezávat. Jestli máte kreativního ducha a zaujal vás sublimační tisk, tak oceníte také schopnosti řezacího plotru.