Dodržujte zásady požární ochrany. V opačném případě hrozí milionové pokuty

Dodržovat pravidla, povinnosti a zásady to je zkrátka zapotřebí. Umíte si představit, jak by to vypadalo bez pravidel? Například by neustále vypukaly požáry. Pravidla se totiž vztahují i na požární ochranu, na jejíž správnost a dodržování zásad dohlíží nejen hasiči. V případě, že by se zjistilo, že například majitel velké společnosti nedodržuje pravidla, která jsou stanovená zákonem, následovalo by udělení nemalé pokuty. Taková pokuta by se posléze moha dostat až do výše několika milionů korun. 

Bohužel poslední průzkumy odhalily, že lídři společností si skutečně nejsou vědomi toho, že by měli nějaké povinnosti dodržovat. A to by stačilo jenom kontaktovat společnost Extéria, která se zaměřuje na poradenství v oblastech BOZP a PO. O firmě se můžete dočíst v referencích a recenzích, ukrývají se v ní zkušenosti klientů. 

Pokuty až do výše deseti milionů korun

Zaklepala vám na dveře podniku kontrola z řad hasičů? Zjistilo se při ní, že nedodržujete povinnosti v rámci požární ochrany stanovené zákonem? Následující scénáře mohou být různé, mohou se měnit například na základě toho, jestli jste právnickou nebo fyzickou osobou. V tomto případě se může pokuta dostat do výše jednoho milionu korun. 

Daleko vyšší pokuta hrozí v okamžiku, pakliže by se zjistilo, že jste bez souhlasu HZS kraje zrušili jednotku požární ochrany. V tomto případě se jedná o neomluvitelný přestupek, za který se uděluje pokuta až do výše deseti milionů korun. 

Pokuty mohou být uděleny za neoznačená místa i neplnění pokynů týkajících se PO

Pokud bychom zůstali u pokut nižších čili vypustili na malý okamžik možnost získat pokutu sahající do výše deseti milionů korun, řekneme, že pokuty lze získat například za neoznačená místa a také za neoznačená pracoviště. Také může být pokuta udělena za neplnění pokynů týkajících se požární ochrany nebo za nezajištění odborné přípravy preventivních požárních hlídek v rámci PO.