Dvě vymoženosti, díky kterým budou obce moderním místem k životu

Řada lidí se v posledních letech stěhuje na venkov. Mnohé už opravdu unavuje hektický život ve velkoměstě, kde se člověk musí mít neustále na pozoru před zloději a kapsáři. Někdo touží jenom po jediném, a to po věčném klidu, který venkov přináší. Bohužel v mnohých obcích to vypadá, jako kdyby se tam zastavil čas. Lidé se sice chtějí stěhovat na venkov do klidnějších obcí, ale pravdou je, že nechtějí žít v místě, které nejde s dobou. Pokud znáte obec, kde se opravdu zastavil čas, doporučujeme jí doporučit dvě vymoženosti, díky nimž se z každé obce stane moderní místo k životu. 

Jít s dobou opravdu není na škodu a je to v mnohých případech spíše ku prospěchu. Pokud patříte ke starostům obcí, kde to trochu vázne s moderností, co investovat do dvou vymožeností, které i z vaší obce udělají moderní místo k životu?

Digitální úřední deska nahradí klasickou úřední desku

Prvním krokem k moderní obci a zároveň první investicí by měla být digitální úřední deska, což je inovace klasické úřední desky, jakou znáte a jaká obvykle stojí před obecním úřadem v konkrétní obci. Digitální úřední deska s sebou nese celou řadu výhod, patří k nim například to, že poskytuje neustálý informační servis čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce. Kromě toho poskytuje neomezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací. 

Skrze digitální úřední desku je možné občany informovat o aktuálním dění ve městě nebo o blížících se akcích. Už nikdy nezapomenou na to, kdy má přijet veterinář nebo kdy se budou odvážet plasty. O všem budou zavčasu informováni, což občané rozhodně ocení. 

Mobilní aplikace je taky ceněná

Zejména časově vyčerpaní občané obce ocení i mobilní aplikace, které si budou moct stáhnout do svého mobilního telefonu. I prostřednictvím mobilní aplikace budou občané informováni o všem, co se v obci děje, budou se moct informovat, ať už se budou nacházet na jakémkoli místě. 

Mobilní aplikaci na míru vytvoří společnost Appkee, která se také zaměřuje na vývoj mobilních aplikací pro iOS a Android.