Francouzská móda. Co do ní spadá? A jak se Francouzky oblékají?

Francie je snad největší kolébkou módy. Vznikly zde dnes světoznámé značky jako Dior, Cartier, Yves Saint-Laurent a mnoho dalších. Jaké kousky Francouzky volí, které můžeme nosit i my, jak můžeme podtrhnout svůj styl nebo doplnit svůj šatník o kousky, které můžeme nosit každý den? To vše si prozradíme. Buďte krásné jako Francouzsky, které jsou označovány za nejkrásnější ženy světa.

Úzké džíny

Naprosto basic kousek, který máme doma všechny. Ve Francii jsou nejoblíbenější slim fit jeans nebo skinny jeans.

Šaty

Oblečení, které snad nejvíce ze všech dokáže podtrhnout ženskost. Podle Francouzek byste měli volit šaty, které končí těsně pod koleny. Můžete vybírat mezi mnoha střihy a typy, nejoblíbenější jsou však pruhované, ikonické zavinovací a košilové.

Kalhoty pánského typu, takzvané “Havlovky”

Vypadají velice elegantně a nejvíce se k nim hodí jednoduchá halenka, kabelka, podpatky a váš sebevědomý úsměv. Nosí je spousta celebrit, jsou nadčasové a můžete si je vzít na pracovní pohovor nebo na party s přáteli. Nikdy s nimi nešlápnete vedle.

Pruhované tričko

Hodí se na jak mladé slečny, tak i na starší dámy – na tom nesejde. Navíc je můžete nosit celý rok a je jedno, jestli mají krátký, dlouhý nebo žádný rukáv. Bude to šik vždycky a vy se nemusíte trápit s vymýšlením outfitu. Nahoďte pruhované tričko, pánské kalhoty, podpatky a budete za elegantní dámu celý den.

Cardigan

Snad nejhezčí svetr, který si můžete pořídit. Můžete ho nosit i na jaře místo blůzky a budete vypadat jako hvězda, nebojte se i barev, přece jen je trochu konzervativní a je třeba i základní kousek nějak ozvláštnit.

Máte nějaké kousky z tohoto seznamu? Pokud ne, děláte velikou chybu a je na čase to změnit! Pořiďte si něco ze seznamu a zazařte jako pravá sebevědomá Francouzka.