Jak a kdy koupit automobil bez chyb?

Koupě osobního automobilu je velká věc a prakticky nikdo nechce tímto krokem prohloupit nebo naletět někomu, kdo se chce na důvěře ostatních jenom přiživit. Proto pokud hledáte ideální vozidlo, měli byste pamatovat na několik zásad či tipů, jak a kdy vozidlo koupit, na co pamatovat a co sledovat. Není to jen o kontrole součástek, jako jsou tlumiče do auta

Ke koupi se uchylte v lednu nebo v únoru

Tím nejlepším časem na koupi osobního automobilu je začátek roku. Konkrétně se k tomu rozhoupejte v lednu nebo únoru, kdy jsou ceny v autobazarech velice nízko z důvodu nízké poptávky a touhy prodat. 

Pokud byste v autobazarech nenarazili na nízké ceny, prodejci jsou většinou otevření vyjednávání. Čili můžete získat nemalou slevu.

Ověřte si funkčnost žhavení

Před každou koupí vozidla si můžete vozidlo vyzkoušet. Respektive byste měli mít k tomuto možnost, kterou rozhodně využijte. Zejména ověřte funkčnost žhavení, a to zejména u vozidel, které jsou poháněny naftou a starší pěti let. 

Stejně tak si kromě žhavení ověřte, jaký je reálný stav akumulátoru a startéru. Pokud kupujete auto začátkem roku, buďte připravení na to, že může automobil v mrazu špatně startovat. Počítejte s tím, nemusí to být nutně známka toho, že je s touto součástkou vozidla něco špatně.

Zima prozradí o autě mnohem víc

Obecně nákup v zimě se vyplatí i z mnoha dalších důvodů. Kupříkladu můžete lépe a vizuálně zkontrolovat kouřivost motoru nebo lépe odhalit kvalitu systému pohonu všech kol. U některých vozidel se automaticky spouští pohon na všechna kola čili můžete díky tomu snáze poznat, jestli pohon funguje tak, jak má. 

Elektronika vozidla v zimě také může odhalit skryté závady. Kupříkladu jestli řádně funguje centrální zamykání, stahování oken nebo funkce stěračů.