Jak docílit ekologičtějšího bydlení 

Neustále nás ze všech stran straší tím, jak naše chování má negativní dopad na planetu. A zatímco v mnoha očích je strašení skutečně bráno takto, jiní jsou si vědomí možných následků, ke kterým vlivem naší neopatrnosti nebo malichernosti může dojít. A tak se nabízí otázka, zdalipak nechcete přejít na takzvaný ekologický styl bydlení. Nebude to jednoduché, ale je to určitě možné.  

Dejte přednost lokálním výrobkům 

Jak již bylo zmíněno, přechod na ekologický způsob života nebude zrovna snadný, ale dá se to, pokud budete otevření možnostem. Jednou z nich je přechod na lokální výrobky. Začněte nakupováním místních produktů, čímž podpoříte české výrobce, farmáře nebo řemeslníky. Podpoříte tím českou ekonomiku, která v současné době navíc bojuje s poměrně velkými a výraznými záchvěvy.  

Navíc tím přikývnete velmi přirozené skladbě jídla, což se ostatně pozitivně projeví na financích, jelikož budete využívat výhradně sezonní potraviny.  

Žádné chemikálie 

Abyste nijak neubližovali přírodě, ale ostatně ani svému zdraví, za zvážení stojí přechod na domácí, případně jakékoli přírodní uklízecí prostředky. Žádné chemikálie nemají ve vašem interiéru místu – sáhněte ideálně po takových značkách, které jsou po všech stránkách schvalovány přírodou.  

V nejlepším případě si pořiďte takové uklízecí prostředky, které můžete takzvaně bezobalově doplňovat. V současné době existuje řada poboček drogerií, ve kterých je umožňováno doplňování nejrůznějších přípravků do lahví, jež si s sebou přinesete z domu.  

Je načase lépe zacházet s vodou 

Kromě toho můžete změnit svůj přístup, jaký máte k využívání vody. Vana je sice skvělá, ale z pohledu ekonomického je pěkně nevýhodná. Proto se raději sprchujte, stejně tak vypínejte kohoutek, pokud si zrovna čistíte zuby nebo mydlíte ruce. Tímto způsobem může protéct neuvěřitelné množství vody a stát vás to tedy může podstatně více.  

Vody v nedopitých sklenicích spíše vylévejte do květináčů než do odpadu, stejně tak využívejte spíše myčku, případně při mytí nádobí ve dřezu upřednostněte napuštění než umývání pod tekoucí vodou.