Jak na skvrny aneb představujeme nejlepší čističe skvrn

Se skvrnami se v domácnosti setkáváme doslova denně. Někdy se s nimi setkáme v obývacím pokoji, kdy je najdeme na pohovce a kde za nimi stojí upatlané ručičky nejmenších členů domácnosti. Jindy se se skvrnami setkáme třeba v koupelně, kde jsme skvrny způsobili při barvení hlavy. Jelikož jsou skvrny opravdu součástí našich domácností, měli bychom vědět, jak s nimi bojovat, jak se jich případně zbavit. Většina lidí jde ihned do obchodu pro nejvíce chemický odstraňovač skvrn, který stejně nakonec nepomáhá, jiní však vědí, že existuje několik čističů skvrn, kteří jsou sice krapet podivní, ale kteří jsou opravdu velice efektivní.  

Mnohé podivné odstraňovače skvrn máme ve svých kredencích. Zmiňme si několik takových rychlých pomocníků, kteří nám pomohou zbavit se skvrn, jež nás v domácnosti bohužel často sužují.  

Mléko 

Jedním takovým odstraňovačem skvrn je rozhodně mléko. Mléko je unikátní pomocník zejména v případě, že jste našli na oblečení nebo jinde inkoustovou skvrnu. Abyste se skvrny zbavili, stačí, když daný kousek oblečení nebo čehokoliv jiného namočíte do mléčné koupele. Mléko by mělo být teplejší a oblečení by v něm mělo ležet zhruba dvě hodiny.  

Lak na vlasy 

Každá žena má ve své koupelně lak na vlasy. Pravdou ale je, že právě lak na vlasy můžete využít i na skvrny, nikoli jen na zafixování vašeho účesu. Lak na vlasy vyčistí například skvrny, které zanechala na oblečení nebo na pohovce propiska, což se stává velice často. Skvrnu postříkejte lakem na vlasy a čistým savým hadříkem skvrnu vysušujte, nedrhněte.  

Pěna na holení 

Jak v dámské, tak v pánské poličce v koupelně bychom našli pěnu na holení. Nemusíte se s ní však jen holit, je to vynikající pomocník při odstraňování nehezkých skvrn. Například pokud se vám podařilo obtisknout na oblečení nebo pohovku make-up či jiné podobné líčidlo, stačí skvrnu potřít pěnou na holení, kterou necháte uschnout. Oblečení nebo potahy poté jen vyperte.