Jak namíchat béžovou 

Béžová je oblíbenou barvou v moderních interiérech. Zřejmě proto, že je neutrální, nadčasová a harmonická. Je perfektní volbou pro ty, kteří preferují jednoduchost a klid. Třeba o ní přemýšlíte i vy, ale ještě nevíte, jak ji namíchat. Brzy se to dozvíte.  

Jaké barvy potřebujeme k namíchání béžové 

Béžovou můžete znát také pod názvy jako tělová či krémová, vždy záleží na odstínu. V závislosti na barvách, které k namíchání použijete, získáte také odlišné odstíny.  

  1. Jako základ použijte bílou barvu a přidejte k ní jen kapku žluté, která poslouží k přeměně na béžovou. Přidaným množstvím žluté barvy můžete ladit výsledný odstín.  
  1. Druhou možností, jak namíchat béžovou, je opět použít bílou jako základní barvu a v malém množství přidat světle žlutou a kávově hnědou.  

Béžová však může mít dva různé tóny, a to v závislosti na jejím jasu. Může být tmavší nebo světlejší. 

Světle béžová 

Pro světle béžovou použijte bílý základ a přidejte malé množství žluté barvy, popřípadě světle žluté.  

Světle béžový tón připomíná barvu světlého písku. 

Tmavě béžová 

Zde vám poslouží druhá možnost, a to do bílého základu přimíchat hnědou barvu. Podle toho, jak tmavého odstínu chcete dosáhnout, přidávejte hnědou. Můžete získat třeba barvu bílé kávy nebo pleti. 

Jak ale namíchat hnědou?  

Že nevíte, jak namíchat hnědou? No to byste s béžovou daleko nedošli.. My vám ale poradíme. Na hnědou potřebujete smíchat všechny základní barvy, tedy červenou, modrou a žlutou. Změnou poměrů jednotlivých barev změníte i výsledný odstín hnědé.  

Béžová se hodí všude 

Béžová je jemná a uklidňující barva, proto s ní neuděláte chybu v žádné místnosti. V kombinaci s černou však může barva působit nudně. Se zlatou působí lehce a tradičně a kombinace s hnědou je typická pro výběr několika stěn. Obzvlášť dobře si sedne s pastelovými barvami, tmavě šedou, bílou a zemitými odstíny.