Jak provonět domácnost? Zamilujte se do vůní

Nikdo nemá rád, když jeho domácnost zapáchá. Vždy se snažíme o to, aby se v domě dobře dýchalo, aby byl v domě čerstvý vzduch. V případě, že si potřebujete odpočinout a navodit příjemnou atmosféru, doporučujeme investovat do různých vůní, které vám opět zpříjemní pobyt v domě. V současné době je mnoho možností, jak můžete provonět svou domácnost. Doporučíme vám několik tipů, pro něž se můžete rozhodnout.

Aromalampy patří do každé moderní domácnosti

Nevíte, co dát blízkým k narozeninám? Doporučujeme investovat do aromalamp, které ostatně musíte mít u sebe doma. Aromalampy jsou velice, velice oblíbené a dnes je zakoupíte v mnoha skvělých provedeních. Zamilujete se do klasických aromalamp nebo raději zvolíte do svého moderního domova netradičně vypadající aromalampu, kterou vám budou všichni závidět?

Aromalampy jsou zpravidla keramické nádoby, které fungují na jednoduchém principu. Jsou většinou složeny ze dvou částí, kdy do spodní části se dá zapálená svíčka, která ohřívá vodu ve vrchní, druhé části lampy. Do vody se vždy nakape emulze, která krásně provoní celou domácnost. Emulzí lze zakoupit mnoho, vyberte si tu nejpříjemnější.

Znáte aroma difuzéry?

Mnozí lidé místo stylových aromalamp volí spíše aroma difuzéry, které dnes zná jistě každý. Do dekorativního flakonu se nalije vonná esence, do které se vloží ratanové nebo bambusové tyčinky, přes ně se začne vůně linout po celém interiéru.

Není nad klasické svíčky

Svou domácnost však můžete snadno provonět i s pomocí klasických svíček. Mnozí lidé jsou toho názoru, že není nad klasické svíčky, které si kdykoli zapálíte a kdykoli sfouknete. Nejdéle a velmi pronikavě voní Yankee Candle svíčky nebo také svíčky za pár korun z IKEI.

Toužíte po provoněném prádle?

Jestliže chcete, aby vaše prádlo krásně vonělo i po vyprání v komodách, nasypte si do pytlíčků nebo sáčků suché bylinky – nejčastěji se používá levandule, která dokáže krásně provonět všechno oblečení ve skříních a komodách. Také se využívají klasická vonná mýdla, která se pokládají mezi oblečení.