Jak správně zpevnit tělo?

Mnoho lidí si těsně před sezonou bikin a plavek pokládá jednu otázku, a sice jak své tělo co nejlépe zpevnit. Nechtějí se však trápit nejrůznějšími dietami, které nejsou pro tělo zrovna dobré, na druhou stranu se chtějí pevným tělem pyšnit. Naštěstí pro vás máme několik bodů, díky kterým byste se hravě dostali ke své pevné siluetě.  

Co vaše tělo potřebuje? 

Každý člověk by se měl nejdříve naučit jedné věci, a sice tomu – rozeznávat, co tělo potřebuje. Bohužel drtivá většina lidí nerozeznává své tělo, neví, co tělo potřebuje, neklade důraz jednotlivým signálům, které tělo vysílá. Naučit se poslouchat tělo a rozeznávat, co doopravdy potřebuje, je však základem úspěchu, a tak na to nezapomínejte.  

Zdravější strava je základem 

Aby se vaše tělo dlouhodobě zpevnilo, je důležité přejít na lepší stravovací návyky. Nemusíte se rázem stát odborníkem na zdravou stravu, nemusíte se náhle vyhýbat všemu, co jste doposud milovali, ale zdravější strava je zkrátka základ.  

Možná si říkáte, co to všechno obnáší, proto jsme se rozhodli vám to sepsat v několika bodech.  

  • Jezte pravidelně, abyste nepřibírali. Základem jsou tři jídla denně, a to snídaně, oběd a večeře.  
  • Raději nejezte po sedmé hodině večer, pokud tedy nepůjdete spát až o jedenácté hodině večerní.  
  • Těžké přílohy a pečivo raději vyřaďte z jídelníčku, jelikož se jedná o těžce stravitelné potraviny.  
  • Nejezte syrovou zeleninu v zimě, tím dochází k ochlazení organismu a ke zpomalení trávicích procesů.  
  • Aspoň jeden den v týdnu bez masa ulehčí vašemu zažívání, tělo si tím pádem odpočine, vám přesto nebude nic chybět.  

Pohyb je základ 

Samozřejmě abyste docílili pevného těla, je důležité se dostatečně hýbat. A tak nezapomínejte na aerobní aktivity, které jsou podle odborníků vůbec nejlepší pro zpevňování těla. Je však třeba poznamenat, že důležité je mimo jiné i kardio, v rámci kterého se metabolismus zahřeje a začnou se spalovat kila navíc. Kardiem se však myslí i procházka, nemusíte zrovna skákat přes švihadlo.