Jak vyčistit interiér vozu? Přípravky, které vám mohou usnadnit práci 

Jednou za čas je třeba věnovat se čistotě vozu nejenom zvenku, ale také zevnitř. Krásný vzhled vozu za tu trochu námahy stojí. Pokud chcete ušetřit, a na místo využití některé ze společností pro detailing vozu, se pustíte do čištění svépomocí, vyplatí se sáhnout po několika produktech automobilové kosmetiky. Ty jsou totiž určené speciálně pro interiér vozu a dosáhnete s nimi stejně precizních výsledků, jako profesionální společnosti. 

Čistič interiéru auta 

Ano, vnitřní části vozu můžete čistit vodou s mýdlem, mnohem lepšího výsledku ale dosáhnete, když použijete speciální čistič interiéru auta. Ten je možné použít na všechny pevné plochy ve voze a někdy dokonce i na textil. Obvykle příjemně voní a můžete jej v případě potřeby použít i na exteriér vozu. Odmašťuje, dodá vašemu autu lesk a zbaví vás prachu. 

Čistič na kůži v autě 

Pokud máte v autě kožené prvky, jako jsou sedadla nebo třeba volant apod., měli byste na ně použít speciální přípravek. Kůže je sice poměrně odolný materiál, některé chemikálie by ji ale mohli nepěkně poškodit. Autokosmetika na kůži bude tím pravým ořechovým. Pokud se přece jen rozhodnete čistit kůži něčím jiným, vyzkoušejte si to na místě, které není příliš viditelné. Naneste trochu přípravku, kterým chcete čistit na kůži, vyčkejte několik minut, a když nedošlo k poškození povrchu ani barvy, můžete aplikovat na zbylý povrch. 

Čistič na plasty v autě 

Na plastové povrchy, které jsou vystaveny slunečním paprskům (palubní deska) je vhodné použít speciální přípravky. Ty mohou obsahovat speciální složení, díky kterému bude degradace v důsledku slunečního záření minimalizována. I když jsou plasty v autě poměrně odolné, právě sluníčko jim dává dost zabrat. To je důvod, proč se namísto běžného kbelíku s vodou a čisticím prostředkem, vrhnout na mytí vozu se speciálními čističi na autokosmetiku.