Jaké místo vašeho domova je nešpinavější? 

Pokud si myslíte, že nejšpinavějším místem vašeho domova je toaleta, pak vám musíme říci, že se mýlíte. Ani další nejčastější typ: koupelna, není pravdivý. Koupelna je sice místem, kde se drží vlhké a teplé prostředí, nicméně je velmi obvyklé, že tyto prostory větráme a často uklízíme. Takže ani koupelna, kde je vhodné prostředí pro růst plísní, hub a bakterií, není nejšpinavějším místem. Co to tedy je? 

Zamiřte do ložnice 

Nejšpinavější místo ve svém domově můžete bohužel najít tam, kde každou noc odpočíváte: ve své ložnici! A co víc – toto místo se nachází pod vaší postelí! Důvodem je to, že při úklidu na toto místo často zapomínáme. Právě zde se ale nachází opravdu nechutné částice, které mohou tolik dráždit nejenom alergiky. Tvoří je odumřelé kožní buňky, zbytky vláken, části hmyzu, spory plísní a pesticidy. To je opravdu nepěkná směs, nemyslíte? 

Zdravotní problémy 

Směsice těchto látek mohou způsobit velmi vážné zdravotní problémy. V první řadě mohou vést k bolesti v krku, ucpanému nosu po probuzení a celkově nižší funkci imunitního systému. Díky nim může dojít také ke snížení kvality vašeho spánku, což vede k negativnímu ovlivnění celého vašeho zdraví. Pokud se navíc v blízkosti takové postele objeví alergici, může jim to způsobit velmi vážné problémy. 

Náprava je jednoduchá 

Pokud se tedy chcete zbavit takového nebezpečného místa, nezbude vám nic jiného, než pravidelné čištění. Než se poprvé vrhnete na tuto zanedbávanou oblast, buďte velmi opatrní, abyste při úklidu prach nerozvířili. Pracujte pomalu a s vlhkým hadříkem, který často namáčejte. Poté je dobré se úklidu věnovat již každý týden. Dobrým (i když trošku dražším) řešením může být pořízení robotického vysavače, který nemá problém do prostoru pod postelí zajet – klidně i několikrát za týden. Jestliže prostor pod postelí využíváte také ke skladování věcí, dejte je do krabic. A i víka krabic pravidelně čistěte!