Leoš Janáček a jeho Hukvaldy. Co v obci uvidíte?

Hukvaldy jsou obec, která se rozprostírá v okrese Frýdek-Místek. I když zde žije “jen” něco kolem dvou tisíc obyvatel, je to místo velmi atraktivní, ukrývá celou řadu turistických cílů. I za turistickými cíli se sjíždí turisti z celé republiky, dalším důvodem je však Leoš Janáček, který je se zmiňovanou obcí spjat.  

Pokud se vyráží do Hukvald, vyráží se zásadně po stopách hudebního skladatele. Lidé chtějí vidět místa, kde žil, kde hrál na varhany. Pokud jste milovníkem vážné hudby a jste fanouškem zmiňovaného českého skladatele, víme, jaká místa nesmíte minout.  

Po stopách Leoše Janáčka 

V Hukvaldech se nachází mimo jiné rodný dům českého skladatele. Zde nějakou dobu žil a pobýval. Další zastávkou je jeho památník a taky barokní kostelík sv. Maxmiliána, který je známý tím, že zde hudební skladatel hrával na varhany.  

Vášniví fanoušci Leoše Janáčka si však projdou i místa, která se podle pamětihodností a vzpomínek jeho kamarádů řadila k jeho oblíbeným. K oblíbeným místům skladatele patří třeba kopec Babí hora, kde je dnes odpočívadlo nazvané po něm – Janáčkova lavička.  

Janáček však zanechal větší odkaz v Hukvaldech, než by kdo čekal. Například se zde koná mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, který si nenechají ujít tisícovky lidí.  

Co dalšího vidět v Hukvaldech? 

Hukvaldy samozřejmě nejsou jenom o panu Janáčkovi, ale nabízí toho mnohem více. Nejatraktivnějším turistickým cílem je rozhodne zřícenina hradu Hukvaldy, která se řadí k největším hradním zříceninám na Moravě. V době, kdy byl hrad ještě v plné síle, se hradní komplex zařazoval také mezi největší hradní komplexy na Moravě. Dnes najdete zříceninu stojící na kopci nad zmiňovanou obcí, je obehnána oborou, kterou stráží socha lišky Bystroušky.  

Za návštěvu stojí i Tropic Hukvaldy, kde si můžete prohlédnout exotické rostliny a zvířata za každého počasí. Překvapením pro vás budou jistě mluvící papoušci, kterými se Tropic Hukvaldy pyšní.