Lidé touží po pronájmu. Čtvrtinu z nás něco tíží

Mnoho lidí by si řeklo, že každý, kdo ještě nemá své vlastní bydlení, sáhne rychle po hypotéce, než se zvýší hypoteční sazby, které letos mají dosáhnout neuvěřitelných tří procent. V současné době je o hypotéky skutečně velký zájem, ale samozřejmě ne všichni si hypotéky mohou dovolit. Někteří jsou teprve dostudovaní, nemají vydělané žádné peníze stranou, které by posloužily jako jakási jistina. Jsou nuceni si vzít pronájem, i když ani to dnes není nic levného, jelikož ceny nemovitostí rostou rychlostí blesku. Navíc mnohé lidi, kteří potřebují pronájem, něco tíží. Otázkou je, co.

Každý pronajímatel bytu by si měl uvědomit, že nikomu nemůže důvěřovat. Pokud patříte k těm pronajímatelům, kteří jsou ochotni nabídnout byt komukoliv, kdo se první namane, brzy se spálíte. Vždy důvěřujte, ale taky prověřujte. Mnozí zájemci o pronájmy totiž tíží exekuce nebo jiné dluhy, s nimiž nechcete mít nic do činění. Dokonce se ukázalo, že někteří lidé jsou stíháni policií, proto si skutečně nejdříve prověřte své budoucí nájemce, než s nimi uzavřete roční smlouvu či smlouvu na neurčito.

Jaké problémy se nejčastěji nesou se zájemci o pronájem?

Podle aktuálních průzkumů lze říct, že až čtvrtina zájemců o pronájem je něčím zatížena. Nejvíce zájemce o pronájem tíží exekuce, která se skutečně vyskytuje u nejvíce případů, jiní jsou však zatíženi dluhy u pojišťoven nebo u bank. Ani s dlužníky si nezahrávejte a nechoďte s nimi do styku, protože právě u dlužníků se můžete s nájemným rozloučit. Nespadejte do skupiny těch pronajímatelů, kteří se spálili, protože nabídli bydlení někomu, kdo neměl peníze. Mnohdy na to doplatíte tak, že i půl roku nedostanete nájemné a jen těžko ho pak vymámíte zpětně.

Pozor si dejte na trestně stíhané osoby

Čím dál více si hledají pronájem i trestně stíhané osoby, na které je nutné si dát obzvlášť pozor. Pokud se s takovými lidmi střetnete, rychle od nich dejte ruce pryč, i kdyby aktuálně peníze měli. Lehce se tak můžete připlést do trestné činnosti.