Mechové obrazy jako trend posledních let

Patříte k milovníkům moderních domácností a nenecháte si ujít žádný trend, který by vaši domácnost vyzdvihl na vyšší úroveň? Pak jste možná zaregistrovali mechové obrazy, které jsou hitem posledních měsíců, ne-li let. Už delší dobu platí, že příroda hraje v interiérech prim, proto pokud nevíte, jak ji zakomponovat do svého domova, doporučujeme vsadit na tento nadmíru stylový bytový doplněk, který bude každý závidět.  

Dekorace z mechu oživují interiér 

Pokud si zakládáte na tom, aby příroda opravdu sálala z každého pokoje ve vašem domově, mechové obrazy jsou trefou do černého. Dokonale oživují interiér, současně navozují pocit klidu. Mohou být velkých rozměrů, ale i menších velikostí, můžete zkombinovat vícero druhů mechu nebo vsadit na jeden, který bude místnosti vévodit. Dokonce je možné pomocí mechu vytvářet i různé nápisy nebo obrazce, což se hodí jednoznačně do firemních prostor. 

Jak se vyrábí mechové obrazy? 

Mechové obrazy se vyrábí z pravého přírodního mechu. Ten je stabilizován pomocí konzervační látky na bázi glycerinu. Není třeba se bát hniloby, i na to inovativní technologie myslí. Ponechává přírodní složku ve stoprocentní kondici, živý, pořád svěže zelený. A nezáleží na tom, jestli visí v ložnici nebo v obývacím pokoji.  

Jak pečovat o netradiční bytový doplněk? 

Pokud se rozhodnete umístit si mechové obrazy do vašeho domova, vystavování přímému sluníčku se vyhněte. Stejně tak mech zbytečně nezavlažujte, to mu spíše škodí. Jedná se o takřka bezúdržbový bytový doplněk, který sem tam zbavíte prachu a nečistot. Rozhodně ho nevěšte nad nebo k topení, i to mu škodí.  

Co se týče zmiňovaného utírání prachu a nečistot, postačí vám jenom prachovka nebo vlhký hadřík. Na vysušení můžete použít fén, ale pouze na nízké teplotě.