Nejoblíbenější sporty v USA. Znáte je všechny?

Spojené státy americké jsou rájem pro život. Nabízí mnoho možností se realizovat, a to nejen v pracovním, ale také v sportovním životě. Opomineme-li pracovní možnosti, zaměříme se ryze na sport. Zatímco u nás vévodí spíše fotbal, co dominuje v USA? Jaké sportovní aktivity se zde řadí k tomu nejoblíbenějšímu a nejpopulárnějšímu?  

Američané obecně patří k poměrně obézním lidem. Fastfoody jsou na každém rohu. Ale je také pravdou, že mnozí z nich sportují už od raného dětství a mezi obézní se neřadí. Podle nedávných průzkumů vedou u Američanů především týmové sporty, což potvrzuje i žebříček těch nej sportů zde.  

Americký fotbal na prvním místě 

Celému žebříčku vévodí americký fotbal. Ano, tato sportovní aktivita se stává oblíbenou i u nás, ale v USA je to něco, na co obyvatelé nedají dopustit. Jedná se sice o sport týmový, ale jeho součástí jsou i pořádné dávky surovosti a agresivity. Pokud chcete ve sportu uspět, musíte být opředení dravostí a bojovností. 

Nehraje se s klasickým míčem, ale míč je oválného charakteru. Mezi sebou hrají dvě družstva, která se snaží získat větší množství bodů v porovnání se soupeřem.  

Baseball jako druhý v pořadí 

Kromě amerického fotbalu se do popředí dostává také baseball. Vidět hru na vlastní oči si přeje nejeden turista a cestovatel, pro Američany jsou taková utkání doslova svátkem. Opět mluvíme o míčové hře, tentokrát však pálkovací, kterou spolu opět vedou dvě družstva. 

Basket na třetí pozici 

Na bednu se však také staví basket, respektive basketball, který je kolektivní míčovou hrou. Proti sobě hrají dvě družstva, která se snaží hodit míč do soupeřova koše. Tento sport je však poměrně oblíbený a populární i u nás čili víc ho představovat netřeba. 

Bramborovou medaili získává lední hokej, ve kterém jsou Američané také celkem dobří a zběhlí.