Novinky z Kensingtonského paláce: Jaké má princ jméno?

V nedávné době celou Velkou Británii zasáhla radostná zpráva, a sice narodil se další princ! Vévodkyně Kate se tak potřetí stala maminkou a novorozený princ se stal v pořadí pátým nástupcem trůnu. Prvním je princ Charles, poté princ William a následují jeho dva sourozenci – čtyřletý princ George a dvouroční sestřička Charlotte. Otázkou je, jaké mu bylo přiděleno jméno?

Princ se narodil ke konci dubna, ale jeho jméno bylo ještě donedávna zahaleno tajemstvím. Mnozí sázkaři se rozhodli, že jeho jméno uhodnou, a tak padala jména jako James, Jack či Arthur. S tím třetím jménem se sázkaři strefili, i když tedy jen napůl.

Louis Arthur Charles, jméno mé

V současné době je už jasné, jaké jméno princ dostal. Britská královská rodina se nechala slyšet, že jméno novorozeného chlapce prince Williama a vévodkyně Kate je Louis Arthur Charles. Tato zpráva přišla přímo z britského Kensingtonského paláce, a to poslední dubnový den.

Samozřejmě ve svém životě nebude používat všechna tři jména, ale bude známý především pod tím prvním jménem, tedy pod jménem Louis. Používat tak bude jméno Louis, princ z Cambridge.

Mnozí lidé kroutí hlavami, proč má tři jména. Ovšem to už je jakýsi zvyk. Vždyť i jeho dva sourozenci mají tři jména, ale taktéž používají jenom první z nich. George je celým jménem George Alexander Louis, Charlotte je celým svým jménem Charlotte Elizabeth Diana.

Chlapeček získal pozornost celého světa

I když z počátku ještě pojmenovaný nebyl, strhnul na sebe novorozený princ pozornost celého světa. Ihned se začaly dělat královské porcelánové kolekce, které byly rozprodány dříve, než jméno novorozeného prince bylo známé. Královská rodina se těšila různým gratulacím, ať už od blízké rodiny, nebo od firem či institucí. Tímto štěstím žili i obyčejní obyvatelé, kteří královské rodině také gratulovali.