Perly Evropy, o kterých ví jenom málokdo

Že už vám je doma dlouho a to jediné, na co čekáte, je, až budete moct vycestovat za hranice a užít si dovolenou bez omezení? Své čekání si můžete zkrátit několika způsoby – kupříkladu tak, že si sestavíte svůj wish list čili seznam míst, jež navštívíte hned, jak se aktuální nemilá situace způsobená koronavirem trochu zlepší. Abyste však nemířili zrovna na místa, kde je kupa turistů, zamiřte nejdříve do některé perly Evropy, o které ví jenom málokdo.  

I když to zní možná až bizarně, opravdu se mezi městy v Evropě najdou taková, o kterých ví jenom hrstka lidí. Většina lidí si totiž myslí, že nejsou nijak atraktivní nebo zajímavá, jenže to je mylná domněnka, která je ochuzuje o opravdu krásný zážitek.  

Oděsa na Ukrajině 

Ukrajina není zrovna místem lákavým, přesto se i zde najdou krásná města, která stojí za navštívení. Kupříkladu takové město Oděsa je považované za perlu na březích Černého moře. Jedná se o největší jižní město celé Ukrajiny, které je mezi turisty velice podceňované (ostatně jako celá Ukrajina). Tím, že však dáte na názory jiných, se ochuzujete o návštěvu tak krásného města, které ve vás jistě zanechá mnoho pozitivního.  

Město Oděsa je tedy největším jižním městem celé Ukrajiny, jak bylo zmíněno. Jedná se o město zcela pozoruhodné, které vás zaujme hlavně svou historickou stránkou. Ta je kombinovaná s multikulturní architekturou. Kombinace však vnáší do města velice uvolněnou atmosféru.  

Saranda v Albánii 

Pokud bychom ale měli zamířit na pláže, zmínili bychom pláž u města Saranda nacházející se v Albánii. Jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží, které v Evropě najdeme. Co vás zde zaujme na první pohled, tak je především křišťálově modrá hladina.  

Saranda jako přístavní město je doslova dovolenkovým rájem. Je zde velice klidná atmosféra a mnoho možností, co dělat ve volném čase. Přírodě rozhodně taky stojí za prozkoumání, je velice okouzlující.