Pětiminutové cvičení, které vás uvolní a zpevní zároveň

Nemáte dnes v plánu cvičit déle? Nevadí. Stačí 5 minut k tomu, abyste protáhli tělo a uvolnili se. Cvičit můžete kdykoliv během dne, doporučujeme však v jinou dobu, než je večer před spaním.  

Začneme uvolněním hlavy 

Sedněte si do tureckého sedu a začněte tím, že budete kroužit hlavou na jednu stranu, poté na druhou. Poté uvolněte celý trup a provádějte kroužky celým trupem, stále jste přitom v sedu.  

Protáhneme si záda 

Nyní přejděte do pozice na všech čtyřech. Kolena jsou v úrovni kyčlí, ruce v úrovni ramen. Odtlačte se rukama od podložky a vyhrbte se. Hlava směřuje s nádechem dolů. S výdechem jde hlava opět do roviny. Provádíte tak kočičí hřbety.  

Pes zajistí stabilitu 

Ruce si dejte na šířku ramen, nohy na šířku pánve. Zpevněte střed svého těla. S nádechem vytáhněte pánev směrem vzhůru. Myslete na to, ať je vaše břicho zpevněné. Hlavu mějte mezi pažemi. Nohy střídavě protahujte a prošlapujte chodidla. Kolena střídavě pokrčte a natáhněte. Celé tělo tak spolehlivě rozpohybujete, navíc trénujete stabilitu. Nezapomeňte na klidné dýchání.  

Lodička protáhne břišní svaly 

Nyní si opět sedněte. Pokrčte nohy a zvedejte je od země tak, že jsou stehna a trup v pravém úhlu. Udržujte záda stále rovná a ramena stahujte mírně dolů. Nezapomeňte pravidelně dýchat. Vždy s výdechem v dané pozici zůstaňte a pamatujte na to, že vaše nohy jsou drženy svalstvem v okolí břicha, ne spodní částí zad.  

Dřepy s výskokem 

Na konec si protáhněte celé tělo a dopřejte si alespoň deset dřepů s výskokem, při kterém dáte ruce vysoko nad hlavu. Rozproudíte tak energii v celém těle a do těla vyplavíte také endorfiny, díky kterým bude váš den příjemnější. 

Stačí pět minut denně a vaše tělo budete udržovat v dobré kondici. Zvládli jste to? Gratulujeme. Můžete se vrátit ke svým běžným činnostem.