Podlahové topení se pyšní řadou benefitů

Vytápění představuje jednu z nejvyšších položek v případě stavby nebo rekonstrukce bytu. Jaké jsou největší přínosy podlahového topení?  

Nejedná se o novou technologii  

Myslíte si, že podlahové vytápění je novinkou, kterou lidstvo dříve neznalo? Rozhodně tomu tak není! Samotná myšlenka sahá až do doby starého Říma, kdy bylo vytápění pod podlahou realizováno již v římských lázních. Podlaha tak byla vyhřívána alespoň jeden den, aby si zachovala svou kumulační teplotu. Nyní již není nutno vyhřívat podlahu tak dlouho, původní myšlenka byla podpořena moderními technologiemi. Jaké jsou výhody podlahového topení?  

Rovnoměrně vytápění celé místnosti  

Asi největší výhodou podlahového topení je fakt, že celá místnost je vytopena rovnoměrně. Zatímco v případě radiátoru se teplo soustřeďuje okolo samotného topidla pomocí sálavého tepla a trvá to poměrně dlouho, než se teplo rozptýlí po celé místnosti, podlahové topení celý prostor vytopí rovnoměrně.  

Teplo od nohou  

Další velká výhoda podlahového topení. Když je nám teplo na nohy, je nám teplo na celé tělo. Najednou zjistíte, že již nemusíte doma tolik topit. Bude vám doma příjemně i při nižší teplotě než dříve. Když se pomocí topení přirozeně zahřejí vaše nohy, budete se cítit komfortně.  

Žádný prach z topného tělesa 

Při pravidelném úklidu radiátoru jste se zřejmě divili, odkud že se bere tolik prachu a nečistot. Bohužel se právě tyto nečistoty po celou dobu vířily celou místností. Pro alergiky, ale i pro zdravého člověka, žádný med. Díky podlahovému vytápění se žádný prach z topidla nešíří.  

Více prostoru v místnosti 

Výhod podlahového topení je samozřejmě mnohem více, ale lidé rádi zmiňují i fakt, že najednou mají v prostoru mnohem více místa. Radiátor zabíral místo, které můžete využít k umístění nábytku, nebo třeba květin. Najednou bude celek působit mnohem elegantněji a vzdušněji.  

Mezi další benefity patří fakt, že podlahové topení můžete instalovat pod celou řadu podlahových krytin.