Pohádkové hrady a zámky Evropy. Na které budete ještě dlouho vzpomínat?

Patříte k milovníkům hradů a zámků a české stavby už máte dávno všechny za sebou? Pokud chcete své portfolio navštívených hradů a zámků ještě trochu rozšířit, co se zajet podívat na ty, které jsou v Evropě nejkrásnější? Evropa takových staveb nabízí opravdu mnoho, my jsme však vybrali několik nejkrásnějších, které lze označovat za perly Evropy.  

Hrad Peleš jako nejpůsobivější sídlo v Rumunsku 

Pokud se budete nacházet v Rumunsku, neměli byste minout hrad Peleš. I když většina turistů míří na hrad Bran, který je označován za sídlo Drákulovo, tou nejpůsobivější stavbou v celé zemi je zmiňovaný hrad Peleš.  

Hrad je krásný nejen na pohled, ale tak uvnitř. Uvnitř se nachází rovnou 160 komnat, které v minulosti sloužily jako letní sídlo krále Carola I., jenž byl rumunským králem.  

Za nejkrásnějším zámkem světa do Německa 

Zámek, který se stal inspirací pro ty nacházející se v Disneyho zábavních parcích i v logu společnosti, bychom našli v Německu. Konkrétně se jedná o zámek Neuschwanstein, který je označován za ten nejkrásnější zámek světa. Rozprostírá se na hůře dostupném skalisku, díky tomu však získáte opravdu nádherné fotografie. 

Ptáte se, proč zámek leží na tak nedostupném místě? Může za to král Ludvík II., který měl údajně fóbii z lidí. Chtěl být od nich co nejdál, proto si vystavil svůj zámek na místě, kam se jen tak někdo nedostal.  

Barevný palác Pena v Portugalsku 

K dalším nejkrásnějším stavbám Evropy patří bezesporu barevný palác jménem Pena nacházející se v Portugalsku. Pro Portugalsko jsou ostatně zdejší barevné stavby typické, ovšem tento palác dává tomu všemu pomyslnou korunu.  

Je známý hlavně pro své barevné terasy a krásné ochozy, také svými stylově zařízenými interiéry, které se nesou v duchu německého romantismu. Konkrétně palác najdete tyčící se nad pěstem Sintra.