Poradíme vám, jak vybrat správnou matraci pro kvalitní spánek

Náš den se odvíjí od kvality spánku. Pokud se vyspíte špatně, váš den nebude příliš šťastný a příjemný, protože budete unavení a rozbolavělí. Na kvalitě spánku se podílí nejen míra aktuálního stresu, ale taky i samotná matrace, na které spíte. Pokud si vyberete matraci z hypermarketu, bohužel musíte počítat s tím, že vaše nespavost či časté probouzení bude pokračovat. Na matracích by se rozhodně nemělo šetřit.

Jak jsme zmínili, na matracích se nesmí šetřit, proto ji nikdy nekupujte v supermarketech, kde stojí pár korun. Kvalitní matrace se odráží na ceně, ale je to investice, která se skutečně vyplatí. Na kvalitě vašeho spánku se odráží váš den, který prožijete, proto do matrace investujte.

Důležitá je tvrdost matrace

Při výběru matrace dbejte na její tvrdost. Ta je skutečně důležitá, dokonce je to jeden z nejdůležitějších faktorů. Ve světě matrací platí, že lidé, kteří jsou těžší, by měli vybírat tvrdší matraci, zatímco lidé s nižší váhou by se měl zaměřit především na měkčí matrace.

Pokud jste člověk, který spí především na boku, ideální je pro vás měkčí matrace, jestli však spíte na zádech nebo na břiše, vhodná je tvrdší matrace.

Vybíráme matrace podle materiálu

Matraci můžete vybírat i podle materiálu. Oblíbené jsou zejména matrace ze studené pěny, které vynikají svou elasticitou a tvarovou stálostí. Díky tuhosti pěny můžete docílit skvělé opěry pro tělo a páteř. Populární jsou taky viskoelastické pěny, které mají otevřenou buněčnou strukturu.

Současným hitem ve světě postelí je i takzvaná bio pěna, která je vyrobena ze směsi surovin. Má tvarovou stálost a taky výborné ortopedické vlastnosti. K dalším materiálům patří latex, dále taky gel či pružinové matrace. U pružinových matrací se mnozí lidé bojí toho, že je budou pružiny píchat do zad, ale naštěstí se to nestane. Jelikož je na matraci silná roznášecí vrstva, jste dokonale chráněni před pružinami.