Potraviny v lednici. Kam všechny uložit tak, aby vydržely co nejdéle?

Zkyslo vám příliš brzy mléko nebo zelenina nevydržela ani den? Problém nemusí být v potravinách jako takových, nemusí být ani v lednici, která může fungovat tak, jak má. Problém může být v tom, jak jednotlivé potraviny v lednici skladujete, na jakých místech je skladujete. Potraviny v lednici mohou vydržet opravdu dlouhou dobu, jenom je musíte dát na místo, na které patří. Jenže na jaké místo jaká potravina patří? 

Co patří do horního regálu 

Lednici lze rozdělit na několik částí, a to na horní regál, prostřední část, spodní regál, dále na šuplíky a na dveře ledničky. Do každé části patří jiný druh potravin. Pokud bychom se měli pozastavit nad horním regálem, řekli bychom, že se do horního regálu dávají vždycky už hotová jídla, která máte v plánu zkonzumovat třeba už nadcházející den. Do horního regálu tak patří omáčky, zákusky, polévky nebo obědy uvařené na druhý den. Horní regál není zásadně moc vychlazován, proto bychom to, co uložíme do horního regálu, měli zkonzumovat co nejrychleji.  

Co patří do prostřední části lednice 

Nabízí se dále otázka, co dát do prostřední části lednice. Do prostřední části patří maso, uzeniny, také šunka nebo máslo a tavené sýry. Vždy se však musíte rozhodnout, jestli budete v prostřední části skladovat uzeniny nebo mléčné výrobky, uzeniny a mléčné výrobky od sebe musí být v lednici oddělené.  

Co patří do spodního regálu 

Do spodního regálu se dává zásadně maso a také ryby. Je to totiž nechladnější místo v lednici, proto do něj patří potraviny, které mají vydržet co nejdéle a které potřebují chlad.  

Co patří do šuplíků 

Ovoce a zelenina – to do šuplíků patří. V mnoha lednicích najdete takzvanou fresh zónu, v níž zelenina a ovoce vydrží opravdu dlouhou dobu.  

Co patří do dveří ledničky 

Nápoje, džemy nebo marmelády, případně dipy a jiná dochucovadla – to patří do dveří ledničky. Do dveří však nedávejte mléko, brzy by vám zkyslo. Dveře lednice jsou totiž nejteplejším místem v lednici.