Poznáváme nejkrásnější knihovny světa. Víte, které to jsou?

Když lidé jedou do zahraničí, většinou jedou za mořem nebo třeba za známými památkami. Bohužel nenavštíví jiné unikáty, jako jsou třeba knihovny. Knihovny nejsou dnes už jen pro knihomoly, ale také je milují fotografové, jelikož existují takové, které jsou na fotkách opravdu nádherné. Pokud chcete navštívit nějakou fotogenickou knihovnu, měli byste zamířit do jedné z nejkrásnějších knihoven světa. Jenže jaká to knihovna je? Prozradíme vám, že takových knihoven je několik. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější, které rozhodně stojí za navštívení.  

I když knihovny nejsou na programu dne takřka žádného turisty, určitě od nynějška budou. Lákadlem je nejedna knihovna z našeho seznamu. Pro jakou se rozhodnete nejdříve? Jakou jako první navštívíte? 

Biblioteca Joanina 

Pokud se budete nacházet v Portugalsku, konkrétně v Coimbře, určitě nesmíte vynechat návštěvu zdejší knihovny, kterou nazvali Biblioteca Joanina. Jedná se o nádhernou barokní knihovnu, kde najdeme velice vzácné knižní skvosty a poklady pocházející i z 16.století. O této knihovně se traduje, že k vyhubení hmyzu se používají netopýři, kteří se v knihovně vypustí během noci.  

Tianjin Binhal LIbrary 

V Číně se také nachází nádherná knihovna, konkrétně ve městě Tianjin. Knihovna je stejného názvu a je opravdu gigantická. Už je trochu modernější, vybavená nejrůznější technikou. O knihovně se ví, že byla postavena tak rychle, že se ani nepočítalo, kolik knih má obsahovat. Proto lze říct, že neexistuje přesný počet knih, který by knihovnu zaplnil. Když tu ale budete, přijde vám, že je knihovna naprosto plná. Důvodem jsou vrchní police, které jsou polepené hřbety knih, aby to vypadalo, že jsou police plné. Police jsou však nepřístupné.  

The Geisel Library 

V Kalifornii, konkrétně v San Diegu, najdeme také nádhernou knihovnu nazvanou The Geisel Library. Na první pohled přijde knihovna jako jedna velká obří prosklená tarantule.