Přípravy Rusňákova energetického fondu jsou v plném proudu

Přípravy českého energetického fondu s názvem Czech Energy & Infrastructure Fund jsou stále v plném proudu. Investiční skupina Davida Rusňáka potřebuje k jeho založení kvalitní a hodnotné portfolio.

Podle Pavla Svoreně, který je klíčovou osobou pro oblast energetiky DRFG, tuto podmínku skupina již splňuje. Na první rok a půl provozu je připraveno pět fotovoltaických elektráren s hodnotou 1,9 miliard korun. Energetický fond umožní investovat do výroben elektrické energie z obnovitelných zdrojů a také infrastruktury v oblasti energetiky a telekomunikací na území České republiky.

DRFG si stanovila dva hlavní cíle

Pro založení energetického fondu si investiční skupina Davida Rusňáka stanovila dva hlavní cíle. Tím prvním bylo dokončení šternberské teplárny, přičemž tento cíl se podařil splnit. Aktuálně je připravena veškerá dokumentace, oprávnění i licence, která jsou potřebná ke spuštění běžného provozu. DRFG se také podařilo sjednotit podíl v teplárně a vlastní zde 100 % akcií.

Druhým cílem byla realizace dalšího investičního záměru v oblasti energetiky. Tímto záměrem se stalo založení energetického fondu. Pro jeho uskutečnění bylo nutné dostatečně široké a kvalitní portfolio. Tuto podmínku se podařila splnit, DRFG má ve svém portfoliu více než pět fotovoltaických elektráren s hodnotou 1,9 miliard korun. Spuštění fondu se očekává ve 4. kvartálu letošního roku.

Solární elektrárny jsou stabilní investicí

Investice do solárních elektráren není žádné letadlo. Jedná se o stabilní a konzervativní vklad finančních prostředků. Solární elektrárny jsou navíc Evropskou komisí považovány za standardní a v souladu s unijní legislativou. Podle investiční skupiny Davida Rusňáka navíc nevyžadují žádné náklady, protože jsou závislé pouze na slunečním svitu. DRFG zde nevidí žádné negativní aspekty, které by mohly ovlivnit výnos.

Skupina DRFG se plánuje zaměřovat na dluhopisy z energetiky i do budoucna. Právě výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů a regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury zajistí stabilní výnos, dlouhou životnost a zejména vysokou konkurenceschopnost.