Seznamte se s těmi nejdražšími automobily na trhu. Byli byste ochotni za ně zaplatit miliony?

Zaplatit miliony za automobil, který se stejně bude hýčkat v garáži a s nímž se vyjede na silniční komunikaci jen jednou za měsíc. To je pro mnohé lidi přesně ukázka malichernosti a špatného zacházení s penězi. Raději si člověk koupí levnější vozidlo, s nímž se nebude muset bát vyjet na silnici. Je však pravdou, že mnozí lidé mají tolik peněz, že si automobily za miliony opravdu kupovat mohou. Na druhou stranu jsou tu i běžní smrtelníci, kteří jsou ochotni si tolik peněz naspořit, aby se vozem mohli chlubit široko, daleko.  

Pokud patříte k lidem, kteří touží po automobilu, jenž bude jiný, jehož jen tak někdo mít nebude, proč si nekoupit jeden z nejdražších automobilů na světě? Takových vozidel přece jenom existuje ne světě celá řada, vybrali jsme vám několik z nich, jejichž ceny dosahují opravdu obrovských výšin.  

Lykan Hypersport 

Světlomety z 240 patnáctikarátových diamantů – i to je součást vozidla, které si říká Lykan Hypersport. Pod kapotou vozidla se skrývá skoro osm set koní, rychlosti může dosáhnout až 250 km/h. Cena vozidla je v současné době stanovena na skoro devadesát milionů korun.  

Aston Marin Valkyrie 

Dalším extrémně drahým vozidlem na trhu je vůz Aston Martin Valkyrie, který pod kapotou skrývá výkon o tisícovce koní. Vůz je novinkou na trhu, vyrobených je 150 kusů a dalších pětadvacet kusů je určených pro závodní okruhy. Cena je stanovená přes osmdesát milionů korun.  

Pegani Huayra BC 

Přes sedmdesát milionů korun zaplatíte za vůz Pegani Huayra BC, který má širší zadní trať, nové boční stěny a také šestilitrový motor. Jedná se o synonymum budoucnosti aut, podle všeho by budoucnost automobilového průmyslu měla vypadat přesně jako toto vozidlo.  

Auto nese jméno podle svého prvního zákazníka, který byl Pegani Benny Caiolo.