Škodovka se raduje. Červenec byl pro ni rekordní

Po svém vlastním automobilu sní čím dál více lidí. Dokazuje to i to, že rostou zisky jednotlivým automobilkám, nejvíce však automobilce Škoda, která je pýchou České republiky už dlouhá léta. Nedávno se nechala slyšet, že červenec byl pro ni doslova rekordním. Během druhého letního měsíce totiž prodala rekordní počet vozů. Přiblížila se tak stotisícové hranici. Sice nedosáhla plných sto tisíc, ale 99 700 vozů je skoro stovka!

Jak již bylo zmíněno, mladoboleslavská automobilka je pýchou České republiky už dlouhá léta. Jen výjimečně se stalo, že firma neprosperovala během čtvrtletí. Nyní se firma raduje z obrovského nárůstu počtu prodaných aut, který oproti loňskému červenci vzrostl o skoro patnáct procent. Za fantastické prodeje může zejména Rusko, Čína a Indie, ovšem mnohé automobily se prodaly také v Evropě.

Zvýšení prodeje v konkrétních zemích

Abychom však byli konkrétní, musíme si zmínit, kde automobilka prodala výrazně více vozů než kdy dříve. Prodeji se dařilo zejména v Rusku, kde došlo ke zvýšení prodeje o celou čtvrtinu, a to na 6600 vozů za měsíc červenec. Prosperoval i čínský trh, kde došlo ke zvýšení o čtrnáct procent. Prodalo se zde skoro patnáct tisíc vozů. Západní Evropa na tom není také špatně, zde došlo ke zvýšení o sedmnáct procent a prodalo se skoro jedenačtyřicet vozů.

Jaké vozy byly nejprodávanější?

Mladoboleslavská automobilka také prozradila nejprodávanější vozy. Mezi nimi byla Škoda Octavia, kterou si podle statistik koupilo více jak třicet tisíc zákazníků. Ani Škoda Fabia nepřišla zkrátka, prodalo se jí zhruba patnáct tisíc. Stejné množství se prodalo i Škody Rapid.

Ani novější modely nebyly méně populární. Například Škody SUV Kodiaq se prodalo skoro dvanáct a půl tisíce, Karoq byl méně populární, prodalo se ho skoro jedenáct tisíc kusů. I Superb byl pro zákazníky atraktivní, toho se prodalo skoro deset tisíc a půl.