Sportovci trpí bolestí kloubů nejčastěji. Jak si s bolestí poradit?

Klouby mohou bolet z mnoha důvodů. Nejčastěji bolí z důvodu nadměrné zátěže při sportování nebo při práci, klouby však mohou bolet také proto, že tělo trápí závažná či méně závažná choroba. V každém případě se jedná o nepříjemnou bolest, kterou bychom nejraději ihned ukončili, ale jak? Prášky polykat nechceme, ovšem k doktorovi zavítat pro mast také nechceme. Naštěstí i s tímto si věděly naše babičky rady.

Bolesti kloubů nejčastěji postihují kolena, záda, také lokty, ale mohou postihnout i prsty. Abyste nemuseli pospíchat k lékaři či abyste nemuseli konzumovat hromadu léků, poradíme vám, co s bolestí dělat. Ideální je, když využijete sil hořčice.

Na co hořčice pomáhá?

Možná si nyní ťukáte na hlavu, vždyť hořčice se jí k párkům, neošetřuje klouby. Bohužel málo lidí ví, jak silná hořčice umí být. Její účinky jsou méně známé, ovšem při bolestech kloubů pomáhá vždy a zaručeně.

Než si zmíníme, jak konkrétně použít hořčici, aby nám ulevila od bolesti kloubů, prozraďme si na, co dalšího pomáhá. Hořčičné semínko je vlastně velice silná věc. Když se mast z hořčice namaže na čelo a spánky, dokáže rychle odstranit bolest hlavy, která je velmi nepříjemná. Hořčice navíc pomáhá i při menších popáleninách, stačí ji natřít na místa, kde vás to bolí.

Hořčice a bolest kloubů

Zpátky k bolesti kloubů, která trápí zejména sportovce. Domácí lék si můžete snadno připravit doma, a to z jedné polévkové lžíce medu, z polévkové lžíce pálivé hořčice, dále přidáte čajovou lžičku soli a přidáte polévkovou lžíci vody. Vše smícháte v misce a hmotu poté přelijete do kelímku. Necháte ztuhnout a vznikne unikátní mast, kterou můžete používat při bolestech kloubů nebo při bolestech hlavy.

Mast se zásadně nanáší na bolavé místo a následně se přikrývá sáčkem. Důležité poté jé ponechat koleno v klidu a v teple, tudíž ho navíc omotejte třeba šálou z vlny.