Stavíte dům? Svou kuchyni navrhněte chytře. Ušetří to čas i peníze

Když stavíte dům, nerozmýšlíte se nad tím, jestli bude kuchyně obložená kachličkami či nikoli. Nejdříve se zaměřujete na to, kde taková kuchyně vůbec bude postavěna. Mnozí lidé přemýšlejí nejdříve nad tím, jaké bude rozložení místností, jen málokdo si uvědomuje, že následné rozmístění všeho v místnostech do budoucna může ušetřit nejen hromadu času, ale také spoustu peněz. Například zmiňovaná kuchyně – neklaďte veškerou pozornost místu, kde kuchyně bude umístěna (v jaké části domu), ale raději se zaměřte na to, jak ji poskládáte a vymyslíte. Pokud ji totiž vymyslíte chytře, v budoucnu se budete radovat z velkého množství ušetřených peněz.

Když vybavujeme kuchyni, nejčastěji vše podstatné vybíráme podle vzhledu. Dokonce i kuchyni podle toho, jak to vypadá, stavíme. Jenže to je ta největší chyba, jaké se můžeme dopustit. Pokud se rozhodnete dát na líbivost, snadno se stane, že svou kuchyni uděláte naprosto neekonomickou a časově náročnou. Při vymýšlení a následném zařizování kuchyně berte nejdříve v potaz to, jak ekonomická, úsporná a čas šetřící bude.

Ať vše na sebe navazuje

Prvním tipem, díky kterému dosáhnete chytře zařízené kuchyně, je, že budete dbát na to, aby všechno na sebe hezky navazovalo. Navazovat na sebe musí jednotlivé zóny v kuchyni, a to všechno od nádobí, po dřez a po police, kde se budou ukládat zásoby. Nejlépe se bude zařizovat jednořadá kuchyně nebo také kuchyně do písmene L, která je v současné době nadmíru populární.

Berte v potaz svou velikost

Při zařizování a vymýšlení kuchyně dbejte i na svou velikost. Od velikosti se bude odvíjet úroveň ukládaných předmětů. Pokud jste malého vzrůstu, poličky ani skříňky si nemontujte dva metry vysoko tak, abyste na ně nedosáhli. Myslete na svou velikost, jenom tak bude fungování v kuchyni bezproblémové.

Čím víc desek, tím lépe

Aby byla kuchyně časově nenáročná, zabudujte do ní více desek. Čím více desek, tím víc kuchařů.