Suchý únor, aneb období bez alkoholu a drog

Měsíc únor v posledních letech považujeme za období, během kterého se řada z nás nedotkne ani alkoholu, ani drog nebo čehokoliv podobného, na čem si můžeme vypěstovat závislost. Bezmála třicet dní, kdy se snažíme držet jakýsi detox nám velmi často pomáhá uvědomit si, že alkohol ani jiné návykové látky k životu nepotřebujeme a že minimálně dokážeme snížit jejich konzumaci, a tím velkou měrou ulevit našemu zdraví. 

Neznamená to, že máme problém

Ten, kdo se rozhodne držet takzvaný „suchý únor”, nemá vždycky problém s alkoholem nebo s drogami či návykovými látkami. Zkrátka a dobře je to jen snaha o to, abychom ulevili našemu tělu. Češi totiž mají alkohol doslova v lásce, ne-li rovnou v povaze. Vždyť prakticky neustále pijeme moravské víno nebo pivo. Čili tato forma detoxu nám rozhodně neuškodí, shodují se na tom také odborníci. 

Pro ozdravení těla

Stejně jako jiné formy detoxu, které se staly v posledních letech také hitem, i v tomto případě platí, že ve výsledku se naše tělo celkově ozdraví. Člověk bude mít více energie, také se zlepší jeho spánek a celkově se bude cítit lépe. 

Důvodem je také to, že alkohol jako takový je velmi kalorickou záležitostí. Pokud tedy chcete zhubnout, alkohol byste měli zcela vyhodit ze svého jídelníčku. Pokud ho totiž v jídelníčku necháte, budete mít až příliš mnoho kalorií navíc.

Nová výmluva, proč nepít

Díky tomu, že se ze „suchého únoru” stal hlavně velký hit na sociálních sítích, se tato akce stává skutečně regulérní výmluvou k tomu, proč nepozřít ani kapku alkoholu. Před zajetím tohoto období se za skutečně relevantní výmluvy považovalo jen to, že je žena těhotná, že se berou léky nebo že člověk řídí. Všechno ostatní se zkrátka a dobře nebralo. 

Jak ale bylo zmíněno, ze suchého únoru se stal aktuálně tak velký hit, že je i tato výmluva respektována. A nyní se už nenajde prakticky nikdo, kdo by na ni měl nějakou průpovídku.