Tipy a rady, jak si vybrat autoškolu

Autoškolou si projde drtivá většina z nás. Dnes být bez řidičského průkazu je jako být želvou bez krunýře. Drtivá většina lidí podstoupí autoškolu už ve svém osmnáctém věku, jiní si tímto projdou později. Ať už je vám osmnáct, padesát nebo sto, nabízí se otázka, podle čeho si vybrat autoškolu či jak si vybrat autoškolu. Přece jen dnes je autoškol mnoho, předhání se jen v ceně autoškoly. Podle ceny se však nikdy nerozhodujte. I když nechcete za autoškolu utratit majlant, neuvažujte ani nad tou nejlevnější. Mohli byste se spálit či naletět nekvalitní autoškole, která vás na silniční provoz připraví špatně.  

Abyste si nevybrali autoškolu, která by vás na silniční komunikaci nepřipravila dostatečně dobře, přinášíme tipy a rady, jak si takovou autoškolu vybrat.  

Informujte se o rozsahu a také délce kurzu 

Ze zákona je dáno, kolik hodin se musí v autoškole strávit. Praktických jízd by mělo být osmadvacet hodin. Lze tedy říct, že autoškolu máte zvládnutou během dvou, tří měsíců. Pokud vám někde nabídnou méně hodin, buďte na pozoru. Také se vyhněte takovým autoškolám, u nichž nejsou nabízené hodiny teorie, kterých by mělo být dohromady deset po pětačtyřiceti minutách.  

Zjistěte si něco o svých instruktorech 

Abyste dobře parkovali a dobře reagovali na situaci na silnici, musíte si něco zjistit o svých instruktorech. Nikdy se nesvěřujte do rukou začátečníkům, raději volte ostřílené profesionály, kteří už v minulosti zařídili nejednomu člověku řidičský průkaz. Bohatá praxe instruktorů je při výběru autoškoly velmi důležitá.  

Rozhodujte se i dle umístění školy 

Nedocházejte zbytečně dlouho do autoškoly, vybírejte si i dle umístění. Pokud byste museli do autoškoly chodit hodinu, nebudete na teoretické hodiny chodit, tudíž se dobře nepřipravíte na provoz na silnici.  

Dejte na doporučení blízkých 

Doporučujeme se také informovat ve svém okolí. Dejte na doporučení svých blízkých nebo známých.