To “NEJ”, co vás čeká ve Vysokých Tatrách

Chystáte se na dovolenou do Vysokých Tater? Možná jste z toho trochu nesví, jelikož nevíte, co vás zde přesně čeká. Vysoké Tatry jsou rozhodně jedno z nejkrásnějších míst na Slovensku, kam se pravidelně sjíždí turisté z celého světa. Už to dávno není jen místo, kam se sjíždí Slováci za skvělou a krásnou přírodou. Turisty sem láká hlavně zdejších několik “NEJ”, které jsme sjednotili do jednoho seznamu, podle kterého se můžete během dovolené ve Vysokých Tatrách řídit.  

NEJmohutnější stěna 

Do kategorie toho nejlepšího z Vysokých Tater rozhodně patří nejmohutnější stěna, kterou je stěna Malého Kežmarského štítu. Jedná se o stěnu nacházející se v severní části zmiňovaného štítu, jejíž výška dosahuje devíti set metrů. Jinými slovy je to naprosto fantastické místo pro horolezce. Štít je hlavně z jihu dobře dostupný, severní stěnou vede sto prvovýstupů.  

NEJvyšší vodopád 

Nejvyšší nebo také nejdelší vodopád, který najdete ve slovenských Vysokých Tatrách dosahuje neuvěřitelných osmdesát metrů a je široký zhruba metr a půl. Jmenuje se Kmeťův vodopád a je opravdu právem označován za nejdelší vodopád Vysokých Tater.  

NEJnavštěvovanější a NEJznámější pleso 

Rovnou dvě “nej” v sobě nese Štrbské pleso, které je nejen nejnavštěvovanějším plesem, ale také nejznámějším plesem. Dokonce se jedná o druhé největší pleso na celém Slovensku. Tradice zdejšího člunkování na Štrbském plese má více jak sto třicetiletou tradici, tradice byla obnovena po čtvrt století. Půjčte si tedy jednu z lodiček a vydejte se po této unikátní hladině! 

NEJvýše položená botanická zahrada 

Dalším “nej” je nejvýše položená botanická zahrada, kterou je Přírodní botanická zahrádka na Lomnickém štítě. Dokonce se nejedná jen o nejvýše položenou botanickou zahradu ve Vysokých Tatrách, ale je to nejvýše položená botanická zahrada v celé Evropě. Nabízí se odtud mnoho krásných výhledů, rostlinstvo je zde velmi různorodé. Na samotném vrcholu najdete přes sto druhů lišejníků, také různé druhy mechorostů či třeba kapraďorost.