Udělejte si horké letní dny příjemnější a bez stresu. Co vás v létě stresu zbaví?

Tropické dny byly příjemnou změnou po propršeném jaře, ale pravdou je, že už i tropů začínáme mít dost. Někteří lidé utíkají do zahraničí na dovolenou, jiní však nemají čas na exotiku, protože toho mají v zaměstnání mnoho. Zatímco někteří se jezdí zbavovat stresu a nahromaděného napětí do zahraničí, ti, kteří se nemohou uvolnit z práce, se musí se stresem vypořádat jinak. Nabízí se však otázka, jde to vůbec?

Mnozí lidé se domnívají, že stresu se nejlépe zbavuje na dovolené. Jenže co když na dovolenou nemůžeme odjet? Jak se stresu zbavit? To si stresem proudícím nám po celém těle máme zkazit léto? Kdepak. Existuje několik možností, jak se stresu zbavit. Dejte na nás. 

Začněte chodit do sauny

I když se to zdá být paradoxní, když venku padají teplotní rekordy, odborníci přesto doporučují návštěvu sauny. V sauně se vám totiž dostane příjemného odpočinku, prodýcháte se, uvolníte se a stres najednou opustí vaše tělo. Navíc se vám posílí imunitní systém, což není ani v létě na škodu. I v létě totiž kolem nás putují bakterie a viry, před kterými je třeba se mít na pozoru. 

Pořiďte si meditační pyramidu

Už jste slyšeli o meditační pyramidě? Je to nejen zahradní doplněk, ale také je to pomocník v boji proti stresu. Mnozí lidé označují meditační pyramidy za léčivé pyramidy, ale je třeba brát toto označení s rezervou. Meditační pyramidy přináší úlevu hlavně po psychické stránce. Je však možné, že na vás budou působit tak, jako na jiné, a sice pomohou vám v boji s nemocí nebo vás nabijí energií (často se meditačním pyramidám také říká pyramidy energie či energetické pyramidy). 

Meditační pyramidy jsou místem, kde si můžeme číst, meditovat, učit se a jedním slovem – zpomalit. Energie proudící v pyramidě se pak postará o to ostatní, a sice zbaví tělo veškerého stresu a nahromaděného napětí. 

Sportujte

Ne nadarmo se říká, že sport je osvobozující! Je to opravdu tak. Zejména při běhu se uvolňují takzvané hormony štěstí, které hravě převálcují stres a úzkost.