Z jakého důvodu se finančním poradcům vyplatí brokerpool?

Finanční poradce má někdy těžký život. Jednak finančních poradců existuje obrovské množství, a na potenciální klienty se dnes valí nabídky ze všech stran. Velké množství lidí v tomto oboru navíc vede k tomu, že zdaleka ne všichni jsou kvalitní. Většina finančních poradců začíná ve společnosti, která funguje na principu klasického multilevelu. Ten je dobrý v začátcích, kdy finančnímu poradci podá pomocnou ruku. V dalších letech jeho kariéry však může omezovat. Existuje však řešení.

Co nás čeká v brokerpoolu?

Patříte-li třeba právě vy mezi finanční poradce, kteří už mají něco za sebou, můžete zkusit některý z brokerpoolů oslovit. Je dobré domluvit si schůzku hned s několika, abyste měli z čeho vybírat. Každý brokerpool má zpravidla tým oblastních ředitelů rozvoje, kteří vám pomohou se připojit. Komu vlastně doporučujeme brokerpool? Měli byste mít jako finanční poradce touhu po nezávislosti. S tím souvisí také volnost, ale rovněž vyšší míra zodpovědnosti. Díky brokerpoolu jste každopádně schopni: 

  • Budovat vlastní brand
  • Kariérně se posunout

Vaše budoucnost je ve vašich rukou

Budování vlastní značky neboli brandu, je pro finančního poradce velmi důležité. A to zejména pokud to v tomto oboru myslí vážně. Již v úvodu jsme zmínili, že finančních poradců je velké množství, proto pokud chcete být skutečně úspěšní, musíte se umět odlišit. Pokud byste stále pracovali v klasickém multilevelu, budete mít určitě nižší náklady. Budete-li mezi ostatními vyčnívat, možná dostanete jako bonus exotickou dovolenou. Ale vy přece chcete takovou dovolenou několikrát do roka a chcete být nezávislí. A pokud budete dobří, může se vám to podařit.

Úspěch na této cestě závisí především na vašich schopnostech. Pokud jste však už vůbec začali uvažovat o brokerpoolu, pravděpodobně k tomu máte důvod. Pravděpodobně již nechcete být dále součástí armády dalších poradců, ale chcete sami za sebe nabízet klientům služby, kterým opravdu věříte.