4 účinky ovesných vloček. Proč je zařadit do jídelníčku?

Správné stravování je osmdesát procent úspěchu v otázce hubnutí. Pokud prahnete po shození posledních pár kilogramů, je načase se zamyslet nad tím, jestli je aktuální sestava jídel dostatečně výživná a nutričně vyvážená. Zejména nad snídaní se pojďme pozastavit. Chybí vám v ní ovesné vločky? Pokud ano, je načase je do jídelníčku zařadit. Důvodů je k tomu hned několik.

Zabraňují pocitu hladu

Ovesné vločky jsou skvělou potravinou, z jejíhož složení se mohou ostatní suroviny jenom inspirovat. Obsahuje totiž nejen potřebnou vlákninu, ale také sacharidy a samozřejmě nepostradatelné bílkoviny, které by měly být součástí každého jídla dne. Ovesné vločky mají v popisu práce zabraňovat pocitu hladu, čímž potlačují chuť k jídlu. Pokud se chcete po delší dobu cítit nasycení a vyhnout se tím přejídání se, je vhodné je alespoň do snídaně zakomponovat. Je z nich vynikající kaše, nebo se hodí do jogurtů.

Ovesné vločky stejně jako oříšky mají tolik benefitů, že má smysl se na tuto potravinu dívat nikoliv z pohledu nutričních hodnot, ale z pohledu benefitů, které přináší.

Pro snížení špatného cholesterolu v krvi

Trápí vás vysoká hladina špatného cholesterolu v krvi? Ovesné vločky také musí poputovat do vašeho jídelníčku. Právě i to je v popisu jejich práce. Ukrývají v sobě totiž takzvaný betaglukan, který nejen, že snižuje hladinu špatného cholesterolu, ale také ulevuje při srdečních chorobách nebo nepříjemných a velmi bolestivých zánětech.

Imunita pevná jako rytířské brnění

Co byste možná neřekli je, že ovesné vločky posilují imunitní systém. Pomáhají totiž takzvaných neutrofilům, které bojují proti řadě různých infekcí v lidském těle. Zařadit je do jídelníčku je tedy logické hlavně v zimních měsících, kdy bojujeme s náporem virů a bakterií víc, než je zvykem.

Pro lepší spánek

A i když by tím seznam pozitivních účinků vloček ani zdaleka nekončil, ovesné vločky stojí za lepším a kvalitnějším spánkem. Obsahují takzvaný melatonin, který napomáhá k rychlému usnutí. Pokud máte problém s nespavostí, stojí vločky za zvážení.