Nejbizarnější sporty, které lidé na světě dělají

Chcete začít sportovat? Možná se sami sebe ptáte, jaký sport by byl pro vás ideální, jaký by vás bavil, naplňoval, jaký by byl ideálním vyplněním vašeho volného času. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí začít skutečně sportovat, nechcete vzít v potaz nějaký z nejbizarnějších sportů světa? Klasický fotbal, skateboarding nebo basketbal je přece nuda. Za vyzkoušení stojí třeba surfování se psem nebo extrémní žehlení.  

Člověk by řekl, že ho už nic nepřekvapí. Ale my vám zaručujeme, že vás překvapíme tím, že zmíníme zajímavé, opravdu až bizarní sporty, které dnes lidé vykonávají po celém světě. Nad jednotlivými sporty zůstává rozum stát, přesto se mnozí rozhodují je provozovat.  

Bossaball 

Znáte sport jménem bossaball? Název takřka nic nenaznačuje, proto si to pojďme vysvětlit. Bossaball je sport, který vypadá na první pohled jako klasický volejbal. Hraje se zásadně na nafukovacím hřišti, kdy na každé straně uprostřed hřiště je trampolína. A ta přirozeně mění celou dynamiku hry.  

Šachbox 

Už jste slyšeli o sportu jménem šachbox? Nejedná se o klasické šachy, dokonce se nejedná ani o kouzelnické šachy, které známe z Harryho Pottera. Šachbox je sport, během kterého se hráči střídají v boxu a v šachu. Mezi jednotlivými koly jsou minutové přestávky.  

Extrémní žehlení 

Milujete domácí práce? Pravděpodobně nikoli. Zejména žehlení je vždycky doslova za trest. Pravdou však je, že existuje naprosto bizarní sport, který nese název “extrémní žehlení”. Během tohoto sportu se domácí práce promění v adrenalinovou zábavu. Extrémní žehlení spočívá v tom, že si žehlící prkno vezmete na zajímavé místo. Někteří žehlí v korunách stromů, jiní žehlí při horolezení, jiní si berou prkno s sebou na skok padákem.  

Casumo 

Dalším bizarním sportem je sport jménem casumo, což je sport provozující se v Novém Skotsku. Jedná se o závodní sport, závody se konají nejen ve zmiňovaném kanadském Novém Skotsku, ale také v USA.