Cestujeme bezpečně se psím společníkem

Není žádným tajemstvím to, že jsme národ pejskařů. Za své psí společníky jsme schopní utratit desetitisíce až miliony korun každý rok. Místo toho, abychom je nechali sami doma, raději je dáváme do psích hotelů a doufáme, že se jim tam bude líbit a nebude se jim stýskat po jejich pánech. Stejně tak si je bereme všude s sebou, pokud cestujeme třeba daleko. Jezdíme s nimi v autech, bohužel mnozí velice nerozvážně. Každý majitel psího mazlíčka by měl pamatovat na jednu věc, a sice že pes je v autě nepředvídatelný, proto je důležité naučit se s ním cestovat bezpečně.  

Pes může negativně zareagovat na nejednu zatáčku, může se leknout prudkého zabrzdění a může skočit do náruče svému pánovi, který zrovna řídí vozidlo. A to může vést k nemilé nehodě, která může mít opravdu fatální následky.  

Abyste tomuto drastickému scénáři předcházeli, doporučujeme investovat do několika opatření, která zvýší bezpečnost při cestování.  

Přepravky pro psy jsou zárukou bezpečí 

Doporučujeme především přepravky pro psy, které jsou synonymem bezpečí. Jedná se o jednu z nejbezpečnějších pomůcek, které slouží k přepravě domácího mazlíčka. Je to skvělé zařízení, které pes miluje a ve kterém se ostatně cítí velmi komfortně.  

Přepravní boxy je možné koupit jak menším, tak větším psím plemenům. Většinou se preferují plastové, ale velkým plemenům jsou určeny především kovové alternativy.  

Podobně slouží i postroje a pásy pro psy 

Co také zvyšuje bezpečnost v autě, tak jsou postroje a pásy pro psy. Pokud nemáte uzamykatelné přepravní boxy, pak by měl být pes jištěn bezpečnostním postrojem. U pásů pro psy je důležité dbát na jejich délku – tu je dobré zkrátit na správnou délku, aby psa neškrtil, na druhou stranu aby ho udržel. 

Vhodné jsou také autosítě, které by měly doplňovat postroje a pásy pro psa. Samy o sobě však nejsou autosítě dostatečnou ochranou.