Co byste měli vědět a znát před pořízením fotovoltaické elektrárny

Jelikož fotovoltaice roste zájem, možná i vy uvažujete nad tímto úsporným opatřením. Chcete snížit energetickou náročnost rodinného domu a solární panely se vám jeví jako skvělá možnost, jak toho dosáhnout. Vezmeme-li v potaz, že se na ni stále vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám, která může pořizovací cenu opatření rapidně snížit. Ovšem ještě předtím, než vytáhnete peníze z peněženky, je dobré zjistit si několik informací. Jakých?

Spotřeba energie je to, co vás zajímá

Hlavně nekupovat zajíce v pytli – úkol, který musíte splnit i v případě, že si kupujete solární elektrárnu. Nejedná se o nejlevnější záležitost, proto si danými solárními panely musíte být opravdu jistí a musíte o nich vědět vše klíčové. Například spotřeba energie a vývoj energie během dne. To je první věc, která by vás měla zajímat a na kterou upnout pozornost. 

Mluvíme o základním parametru, který určí, jak výkonnou elektrárnu potřebujete a jak ji poté správně nastavit. Dnes má sluneční energie pokrýt hlavně vlastní spotřebu a nebývá dál k prodeji. 

Jaká firma vám fotovoltaiku instaluje?

Důležité je také najít správnou společnost, která vám fotovoltaiku nejen sežene, ale také na střechu rodinného domu nainstaluje. Při výběru ideálního dodavatele hrají velkou roli reference a hodnocení. Pokud se společnost pyšní spokojenými zákazníky, přidejte se k nim. 

Pokud se vám podaří najít skutečně dobrou a zkušenou firmu, znamená to pro vás dvě věci – nejen spokojenost, ale především také minimum starostí. Sázejte raději na jistotu, ať se vyhnete možným problémům nebo opětovaným návštěvám společnosti. 

Vyberte si fotovoltaický panel

S koupí fotovoltaické elektrárny se také pojí výběr konkrétních panelů. Takzvaný fotovoltaický panel je základní součástí elektrárny a může mít různé rozměry i různé barevné odstíny. Tyto parametry se poté odráží na výkonu a funkčnosti. 

Při výběru fotovoltaického panelu vám však bude nápomocná firma, na kterou se obrátíte, případně odborníci v této branži.