Ronda je skvostem uprostřed španělského venkova s pueblos blancos

Procházíte španělský venkov a rozhodli jste se, že navštívíte kouzelné pueblos blancos. Vedro by se dalo krájet, nad vámi krouží sup. Ale vy víte, že cíl je na dohled. Už z dálky vidíte Rondu.  

Andalusie s příchutí venkova 

Pojďte si na chvíli odpočinout od pláže a stereotypů, které o Španělsku máte. V Andalusii si nazujte pohodlné boty a vyrazte se toulat. Pod španělským sluncem objevíte vesničky, které jsou jako malované. Život v nich je pomalý, pod sálavým sluncem to ani jinak nejde. Na návsi nechybí studna s pramenitou vodou. Když se svlažíte, vyrážíte úzkými cestičkami pueblos blancos. Vesnice, kde mají lidé natřeny své fasády na bílo. Plné přátelských lidí i líných koček.  

Projdete okolo volně se pasoucích koní 

Když si dosyta povykládáte o životě s usměvavými penzisty, kteří se na život dívají s nadhledem, můžete se vydat po kamenité cestě dál. Protáhnete se okolo bodláků a kaktusů, které jsou větší než vy, a šinete si to okolo volně se pasoucích koní. Užili jste si jinou tvář Španělska, lidskou a příjemnou, bez pozlátek pro turisty. Nyní vaše kroky vedou do Rondy. Města vybudovaném na skále.  

Ronda vás přivítá 

Andaluské město Ronda se nachází v severozápadní části provincie Málaga a žije v ní ji zhruba 30 tisíc obyvatel. Bylo postaveno na zvláštním místě – na dvou skalách, které jsou odděleny hlubokou roklí. Touto roklí se v létě líně táhne říčka Guadalevín. Z Rondy máte překrásný výhled na okolní pohoří. Navštívit zde můžete býčí arénu, Nový most, ale především uličky samotného centra města, ze kterých je překrásný výhled do okolí. Z dob, kdy Andalusii vládli Arabové, se dochovaly také lázně a minaret.  

Ronda je malé městečko s nezaměnitelnou atmosférou, které na svých cestách Španělskem rozhodně nevynechejte. Čas i řeka zde totiž plynou velmi pomalu.