Co lidi láká na Kapverdy?

Už nyní uvažujete o letní dovolené nebo byste nejraději utekli ze zimního studeného období do tepla? Máte mnoho možností, kam se letos vydat. Teplo je v současné době na mnoha místech. K turisticky nejoblíbenějším destinacím patří jednoznačně Thajsko či Bali, mezi méně turisticky profláknuté destinace patří například Kapverdy. A právě Kapverdy vám doporučujeme, právě na Kapverdy se vydejte, pakliže zrovna uvažujete, kam se vydáte.  

Kapverdy jsou místo, které je velice rozmanité a kde na vás čeká celá řada nejrůznějších atrakcí, zážitků, míst. Pojďme si zmínit několik důvodů, proč sem lidí jezdí nebo co je sem láká, respektive důvody, kvůli kterým byste se měli vydat na Kapverdy i vy.  

Santa Maria 

Na světě je plno krásných měst a míst, která stojí za vidění. K nejkrásnějším městům světa patří bezesporu město Santa Maria, které jde krásně prochodit pěšky – tedy respektive centrum tohoto města. Město je plné liduprázdných i frekventovaných uliček, kde můžete nasávat nevšední atmosféru, kde se můžete dojímat nad zatoulanými psy nebo kde můžete poznávat, jak zdejší lidé žijí nebo jak si užívají života.  

Přírodní úkazy 

O Kapverdách se také ví, že je to destinace plná nejrůznějších přírodních úkazů. K těmto vzácným úkazům patří například i úkaz Modré oko, což je úkaz nacházející se v temné jeskyni, který uvidíte jenom skrze jednu malou díru v zemi.  

Samozřejmě to není jediný přírodní úkaz, který je vzácný a zajímavý. Za navštívení stojí i zdejší vyhaslé sopky nebo solný důl, který krapet připomíná Mrtvé moře.  

Zátoka Buracona 

Obrovským lákadlem je bezesporu i zátoka Buracona, která je ukázkou toho, co všechno příroda dokáže. Jedná se o krásné místo, kde se setkává vulkanická činnost s oceánem. Voda při setkání se skálou se často přeleje do druhé části zátoky, kterou tvoří laguna vhodná ke koupání.